Подробиці

Свята добігають кінця. А от ціни на закарпатських ринках не знижуються. Є продукти, які ще й подорожчали після новорічно-різдвяного ажіотажу.

Наталія, продавчиня

Подорожчали мандарини. Уже 45 грн. за кілограм. Були 40, а зараз 45.

Незмінною залишилася вартість хурми. За кілограм просять в середньому півсотні гривень. Банани – по 35. Ананас – 150 грн. – штука.

Тим часом овочі додали в ціні. Якщо до свят кілограм помідорів, чи огірків коштував 50 гривень, то зараз майже на 20 грн. дорожче. Кілограм болгарського перцю обійдеться у майже сотню гривень.

Йолика, продавчиня

Петрушка – 60. Кіло моркви – 20. Каралаб – 10, зелер – 10. Набір – 15.

Закарпатці кажуть: зараз таких захмарних цін не очікували. Адже неабияк витратилися на свята.

Традиційно під час свят дорожчає м’ясо. В ціні поки не «падає». Якщо ще на початку січня кіло курячого філе коштувало 120 гривень, то зараз – 150 грн. Домашня ковбаса зі свинини – по 250 грн.

Тетяна, продавчиня

Бекончик – 180. Ніжка —  250. Ковбаса – 250.

Експерти кажуть: ціни залежать від вартості кормів для тварин. Оскільки зерно не дешевшає – вартість м’яса на ринках знижуватись не буде. До того ж, взимку багато товару – імпортного. І остаточні цінники напряму залежать від оптової вартості постачальника.

Василь МАТІЙ, економіст

Ціна на продукцію, яку ми привозимо з-за кордону залежить також від курсу національної валюти. За рахунок того. Що зміцніла нацвалюта, її потрібна менша кількість для того, щоб купити іноземну валюту. За яку завозиться продукція на територію України. Це впливає на ціну для кінцевого споживача.

За прогнозами фахівців, ціни на овочі та фрукти почнуть поступово знижуватися тільки навесні. Коли з’являться якісь власні запаси і не доведеться завозити з-за кордону.