Подробиці

Користь або шкода від молока? Це питання породжує постійні суперечки, адже в Організації охорони здоров’я наполягають на важливості молочних продуктів. Тому що молоко є джерелом кальцію, калію, вітаміну D і білка, що сприяє поліпшенню здоров’я кісток. У той час інші експерти не згодні і стверджують, що молочні продукти шкідливі для здоров’я, бо коров’яче молоко призначене для того, щоб забезпечити необхідними білками і мікроелементами підростаючих телят, точно так само, як грудне молоко, призначене для вигодовування дітей.

Хоча споживання молока не є природним процесом для людини, дослідження показують: зараз ми генетично адаптовані до його вживання, тож молоко і молочні продукти корисні для людини.

Іншим аргументом проти споживання молочних продуктів є те, що близько 75 % населення світу втрачають здатність виробляти фермент лактазу після відлучення від грудей.

Чи можливо, щоб продукт , який ми вживаємо з дитинства був шкідливий для організму? У черговому випуску «Світу лабораторної медицини» ми спробуємо розібратися в цьому важливому питанні і обґрунтувати з медичної точки зору користь або шкоду від молока для людини.