Подробиці

За допомогою загального аналізу крові визначаються основні показники крові:

  • Еритроцити — Постачальники кисню до клітин. Зміна в їх кількості вказує на анемію або на можливі патології легень або серця.
  • Гемоглобін — структурований білок в середині еритроцитів. Недостатня кількість гемоглобіну – свідчить про дефіцит заліза в організмі, анемію, або ж ознака захворювань крові.
  • Тромбоцити відповідають за згортування крові. Відхилення вмісту тромбоцитів від норми говорить про можливі запалення, або проблеми з зсідальними властивостями крові.

• Лейкоцити вказують на стан імунітету. Перевищення норми лейкоцитів — сигнал запального процесу в організмі. Завдяки апарату Sysmex XN 550 ми можемо отримати такий показник як лейкоцитарна формула, де вказуються у відсотковому та абсолютному відношенні  субпопуляції лейкоцитів: незрілі гранулоцити, нейтрофільні гранулоцити, еозинофіли, моноцити, лімфоцити, базофіли. Окрім того апарат визначає наявність бластних клітин, атипових лімфоцитів, віроцитів, агрегацію тромбоцитів, рівень ретикулоцитів.

Медична лабораторія «Астра-Діа» виконує  загальний аналіз крові на Японському гематологічному аналізаторі Sysmex XN 550, який рахується золотим стандартом у світовій гематології. Sysmex XN 550. Автоматичний гематологічний 6-diff аналізатор з автоподачею зразків. В основі апарата сучасна методика проточної флюорисцентної цитометрії . Аналізатор здатен виконати 26 основних та 9 додаткових параметрів крові, та диференціює лейкоцитарну формулу на всі субпопуляції лейкоцитів. Визначення гемоглобіну проводиться високоточним SLS методом і дублюється прямим оптичним методом (Ret-канал).

Для повного аналізу потрібно об’єм крові від 25 мкл (мікролітр) – тобто можливе виконання аналізу як з венозної так і капілярної крові. Що є важливим саме для діток.

Реагенти та контрольні матеріали використовуються тільки компанії Sysmex.

Апарат здатен зчитувати штрих код з пробірки, самостійно перемішувати взірці крові, виконувати високоточним методом аналіз та надсилати результат в базу даних пацієнта.

В закарпатській області це єдиний апарат такого високого класу точності.

В лабораторії загальний аналіз сечі виконується на аналізаторі Combilyzer 13 фірми Human, Німеччина. Апарат зчитує штрих код з пробірки, виконує 13 параметрів сечі, деякі параметри виконує напів кількісно, Після проведення аналізу лаборант обов’язково передивляється 1мл (мілілітр)   осаду сечі під мікроскопом на наявність різного роду клітин епітелію, кристалів сечі, лейкоцитів, епітеліальних клітин та бактерій. Якщо виявлена бактерія це свідчить про наявність в організмі запальних процесів викликаних бактеріями.

Загальний аналіз сечі дає можливість оцінити функціональний стан сечовидільної системи та інших показників організму, як дитини так і дорослого.