Подробиці

Грип — гостра вірусна  інфекційна хвороба з періодичним епідемічним і навіть пандемічним поширенням.Хвороба характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

За класифікацією вірусів, вірус грипу відносять до РНК вірусів родини ортоміксовірусів та включає три серотипи A,B,C

Поділ на серотипи дуже важливий в клінічній медицині, оскільки саме ці антигени визначають вірулентність та патогеність інфекційних агентів.

серотип А вірусу грипу є найбільш вірулентний та патогенний для людини серед трьох серотипів і може призвести до серйозніших захворювань і смертей.

Збудниками  ГРВІ є понад 200 вірусів, які часто не пов’язані генетично та належать до різних груп захворювань. Це  група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. Відома значна кількість збудників, які належать до різних нозологічних груп вірусної природи віруси парагрипу, аденовіруси, коронавіруси, пікорнавіруси, риновіруси, ентеровіруси, віруси герпесу та інше, що тісно пов’язані з захворюваннями респіраторного тракту людини, спричиняючи розвиток ГРВІ.