Подробиці

Треба об’єднуватися, не чекаючи 2020 року! В цьому переконані організатори конференції «Децентралізація – сучасні виклики та можливості». Захід організували у Перечинській ОТГ за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». У цій громаді Закарпаття після об’єднання в умовах реформи децентралізації  соціально-економічний розвиток пішов угору: відремонтовано кілька стратегічних об’єктів, триває ремонт та оновлення доріг, розвиватимуть туристичну складову.

Іван ПОГОРІЛЯК

голова Перечинської ОТГ

Ми будемо продовжувати проекти, які розпочали у минулому році. Це, найперше, ремонт доріг. Особливо тих, відновлення якого не здій1снювалося 30 років. Плануємо у цьому році закінчити асфальтування комунальних вулиць у с. Сімер. Плануємо також до Дня міста відкрити ЦНАП, з новим центральним офісом і 4 віддаленими робочими місцями. Ми на себе взяли умову реконструювати приміщення, програма U-LEAD поможе програмним та комп’ютерним забезпеченням.

Про досвід життя в уже створених громадах розповідали представники ОТГ.  Учасники конференції – голови сільрад Перечинського та Великоберезнянського районів, голови громад, депутати рад різних рівнів та активні мешканці. Серед учасників заходу – і представники потенційних ОТГ, зокрема Великоберезнянської. Документи уже подали на затвердження спроможності, втім позитивного висновку досі немає. Втім, у громаді продовжують втілювати проекти, зокрема у напрямку покращення надання адміністративних послуг. Великий Березний пройшов кілька етапів реалізації Програми «U-LEAD з Європою» задля створення ЦНАПу.

Богдан КИРЛИК

селищний голова Великого Березного

Ми пройшли увесь шлях, до позитивного висновку від ОДА, втім досі його не маємо, наші документи від початку минулого року не затверджені.  На жаль, немає остаточної конфігурації, якою має бути Великоберезнянська ОТГ, адже не прийнятий і не схвалений облрадою перспективний план. В первинній конфігурації до Великого Березного мали приєднатися також села Чорноголова, Смереково, Буківцьово. Але у теперішніх розробках їх немає, втім ми працюємо, аби і їх включити у громаду.   

Крім того, на конференції жваво обговорили перспективи для населених пунктів Перечинщини в процесі реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні. А також перезентували порівняльний аналіз розвитку громади у сфері освіти, медицини, фінансової спроможності до і після об’єднання.