Подробиці

На Закарпатті популяризують новий міжнародний туристичний маршрут.

Побувати у трьох країнах одночасно можна на Закарпатті. Щоправда, для цього доведеться пішки подолати 9 кілометрів по схилах Карпат. Тут взялися за популяризацію нового туристичного маршруту вздовж державного кордону 3 країн – України, Польщі та Словаччини.

Віктор Генюта вже 10 років працює інспектором Ужанського національного парку. Віднедавна почав супроводужвати туристичні групи. Саме через унікальні букові ліси і пролягає маршрут, протяжністю 9 кілометрів. Йти треба пішки щонайменше 3 години. Подолавши ліс, вже на полонині, видно Східні Карпати.

Віктор Генюта, інспектор Ужанського національного природного парку

Ззаді нас стик 3 кордонів – Словакії, Польщі і України. За нами – гра Равка. Кордон видно. Внизу ліс – це Україна, а поляна – це польска територія.

Увесь маршрут йде вздовж державного кордону. Закінчується на горі КремінЕць на висоті 1200 метрів. 15 років тому тут поставили знак, який і вказує напрямки 3 країн. Саме він і збирає навколо себе туристів звідусіль. Збігнєв Клімек приїхав сюди із півночі Польщі. Ходив вже і українськими Карпатами, і Словацькими Татрами.

Збігнєв Клімек, турист із Польщі

Щоразу намагаюсь обирати різні маршрути, щоб побачити і порівняти. Усі гори – різні. Але цей маршрут із польської сторони набагато легший, аніж із словацької. Піднімаючись у гору, залишаються ще сили і час  насолоджуватись краєвидами. Заради цього я і приїжджаю.

Потік туристів до гори Кремінець із словацької та польської сторін безперервний. Маршрут  — один із найдоступніших і найпопулярніших. Туристів з України поки лише десятки в місяць.

Єжина Кркушкова, туристка із Чехії

Карпати — це розлогі полонини. Велика територія.  Цей маршрут ми долаємо через польську сторону. Тут гори менші і більш зручні для одноденних вилазок в гори.

Андрея Перц, туристка з України

Бачу польскі гори, словацькі. Це в принципі так досить символічно. Можна тут зустріти людей – наших сусідів. Приємно, що дуже багато молоді і старших людей.

Лєшак Бега, турист із Польщі

Щомісяця кудись вибираємось із жінкою. Це наше хобі. Від Жешува до цієї гори 150 км. На Кремінець вибрались вдруге. Для нас це нескладний маршрут, але цікавий.

Маршрут «Стужиця — Кремінець» унікальний саме через його розташування. Таких заповідників на стику кількох країн лише 4 у світі- пояснює директор Ужанського національного парку. Тому він має усі шанси стати ще однією родзинокою Закарпаття.

Віктор Беркович, директор Ужанського національного природного парку

Порівняно з минулими роками в 2015 році збільщилась кількість туристів. Хоча можна сказати, що цей маршрут відвідує більше туристів із Польщі, із Швейцарії, із Австрії, які піднімаються по українській частині цього маршруту – на гору Кремінець.

Українським туристам для того, аби піднятись на гору Кремінець треба отримати дозвіл прикордонної служби. Це нескладно. Тому і не має вплинути на потік туристів, яких тут чекають до настання холодів.