Подробиці

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Близько 37 млн людей на планеті живе із ВІЛ-інфекцією, а за даними Міністерства охорони здоров’я України у нашій державі ідеться про близько 244 тисячі.

Багато нових випадків виявляють вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’я вже незадовільний. Цю ситуацію можна виправити, якщо не заплющувати очі на проблему та вчасно проходити тестування, — переконані лікарі.

Ставлення до ВІЛ-інфікованих людей в Україні, незважаючи на те, що в побуті заразитися неможливо, доволі негативне. Люди, які дізнаються, що їхні знайомі можуть бути вражені цим захворюванням, часто відсторонюються або взагалі припиняють подальше спілкування. І досі, на жаль, ВІЛ/СНІД досі оточені безліччю міфів.

Тож, про розвінчання цих міфів, про акції до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, які триватимуть на Закарпатті, говоримо у ТОП-темі із Наталією Гудюк лікаркою-епідеміологом Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом та із лікаркою, акушеркою-гінекологом Наталією Чепурновою.