Подробиці

Олімпійські ігри у японському Токіо у 2020-му не відбудуться. У зв’язку із пандемією коронавірусу, головні спортивні старти 4-річчя перенесли на літо 2021 року. При цьому символічно, що олімпійський вогонь, як вогонь надії на ефективне подолання COVID-19, залишиться горіти в Японії протягом усього року.

Ужгородець Анатолій Герей у складі національної чоловічої збірної з фехтування на шпагах готувався  до останнього етапу відбору на Олімпіаду. Звістку про перенесення омріяних стартів на рік зустрів спокійно. Каже: зараз важливо зберегти здоров’я та шукати можливостей тренуватися в умовах карантину. 

Анатолій ГЕРЕЙ, фехтувальник, учасник Олімпійських ігор

Ми всі уже готувалися до наступного старту, який мав стати вирішальним: там би вирішувалася доля усіх країн, які б потрапили на Олімпійські ігри. Ми були на тренувальному зборі у Києві, коли нам повідомили про відміну всіх стартів до нового року. А Олімпійські ігри відбудуться наступного року. Зі сторони загального здоров’я усіх спортсменів та людства, це єдино правильне рішення. Адже розповсюдження вірусу потрібно зупиняти. Виходу у спортсменів нема – ми мусимо чекати і готуватися до наступного старту.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт зазначає: ті атлети, які ставлять для себе мету відібратися на змагання у Токіо, продовжать свою підготовку до Олімпійських ігор і в умовах карантину. Зараз на рівні держави нашим спортсменам дозволили індивідуальні тренування. За умови дотримання соціальної дистанції та врахування карантинних заборон.

Вадим ГУТЦАЙТ, Міністр молоді та спорту

При підготовці відповідного документу ми використовували міжнародний досвід організації тренувань спортсменів в умовах карантину. Пропонується дозволити індивідуальні тренування. Був доповнений пункт 7, який передбачає забезпечення проведення індивідуальних тренувань (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках для спортсменів з інвалідністю) всім спортсменам штатних збірних команд з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.

Чимало світових спортивних федерації припинили внутрішні чемпіонати, із різних видів спорту скасовані також етапи світові та континентальні змагань, Чемпіонати та Кубки світу.

Анатолій ГЕРЕЙ, фехтувальник, учасник Олімпійських ігор

Багато хто уже почав підготовку до цих Олімпійських ігор, за рік-півтора до цих стартів 4-річчя, в залежності від виду спорту. Підготовка у кожному є різною, хтось може підготуватися за коротший термін, комусь треба більше часу. Всі спортсмени відчайдушно і клопітливо готувалися і продовжать цю роботу. Іноді складно зрозуміти, до чого себе готувати, як тримати себе в формі , як підійти до наступного старту і коли він буде цей наступний старт.

Важливо: за рішенням ряду спортивних федерацій світу, рейтинг відбору спортсменів буде «заморожений» та відновиться після нового старту проведення змагань, які мають бути зараховані для кваліфікації на Олімпійські Ігри. Усі точні дати будуть узгоджені опісля послаблення чи початку виходу планети з карантину.