Подробиці

“Ліс у смартфоні” – саме так назвали ноу-хау, яке було впроваджено Держлісагентством. Пілотний проект електронного реєстру заготівлі деревини і реєстру лісорубних квитків  охопив 10 областей, включаючи й Закарпатську.

Габріелла УБРЕЖІ

майстер лісу ДП «Ужгородське ЛГ»

Сайт є ефективним оскільки ми можемо без допомоги або залучення спеціалістів побачити, саме як проходять  ці рубки, хто є виконавцем, який об»єм можна заготовити на цих ділянках, та статус рубки і коли виданий на неї дозвіл.

Для того аби перевірити чи дійсно програма працює, виїжджаємо безпосередньо на ділянку, де проводилась рубка догляду. Тут на території Анталовецького лісництва Ужгородського держлісгоспу лісничий наочно показує як працюють лісівники та чому потрібен такий вид рубки.

Василь СИНИЧКА

лісничий Анталовецького лісництва ДП «Ужгородське ЛГ»

Ми знаходимося на прохідній рубці квартал 13 відділ 8, ця рубка є діючю,  для чого вона проводиться, проводиться рубка, після неї робиться формування деревостану, відбирається хворий, відсталий у рості ліс, ми можемо подивитися справого боку від мене поставлено тавро, видно що дерево дійсно хворе, сухе, от і дальше токомір відсталий у рості, він відбирається і формується деревостан. Навпроти мене знаходиться рубка на якій проводилася 3 роки назад прохідна рубка,  ми можемо подивитися який був ліс до і після і рубки, мета цих рубок щоб надати естетичний вигляд в першу чергу, відібрати  фаутні, відсталі у рості і хворі дерева.

Всі дані у електронний варіант вносять спеціалісти Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру. Зі слів лісівників, програма дозволить зменшити кількість необгрунтованих заяв щодо проведення тієї чи іншої рубки деревини, адже інноваційна програма “Ліс у смартфоні” миттєво покаже чи дійсно вона законна і чи є відповідні дозвільні документи. Однак для нашої області, впровадження пілотного проекту зіштовхується із певними труднощами.

Габріелла УБРЕЖІ

майстер лісу ДП «Ужгородське ЛГ»

Ця програма є досить такою доступною у місцях де є гарне покриття на мережу, і в певному випадку на мережу Інтернет, якщо нема доступу до мережі Інтернет це трошки проблематично через те, що у гірській місцевості є проблеми зі зв»язком і майже його немає.

Також під час тестування програми, лісівники помітили, що вона показує тільки квартали та виділи, однак не ділянки з яких й складаються виділи. А у лісогосподарській діяльності, рубка проводиться точно на певній ділянці не пересікаючись з іншою. Однак це пілотний проект, й лісівники мають надію що дані недоліки будуть усунуті найближчим часом.

Матеріал підготовлений спільно із закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.