Подробиці

Замість сквера — мафи. На Проспекті Свободи в Ужгороді планують забудувати одну з небагатьох місцвих зелених зон. Про це місцева мешканка Марія дізналася зовсім випадково. Жінка переглядала на сайті міської раді інформацію з геть іншої теми і натрапила на повідомлення щодо затвердження детального плану забудови ділянки. Болить, каже Марія, тут пройшло її дитинство і зупинити свавілля циновників  уже справа честі.

Марія МЕНДЖУЛ

авторка петиції про заборону забудови

«Ми запропонували зробити таку електронну петицію і дуже відрадно, що станом на сьогодні 254 людини нас підтримали. Якраз проти забудови цієї ділянки. Крім того зібрали підписи з 32 квартир і направили скаргу до управління архітектури, протест жителів проти забудови і сквера і прохідної частини. »

Проти забудови практично усі мешканці багатоповерхівок поруч. Намагання захопити його сім років тому уже були. Тоді навіть встановили паркан, та через протест людей будівництво зупинили. Не дозволять забудови і зараз, каже жителька прилеглого будинку Алевтина Кальницька.-

Алевтина КАЛЬНИЦЬКА

 мешканка прилеглого будинку

» минулого разу тут повирубували дерева, цінні в екологічному плані, щоб збудувати тут якийсь генделик. Вибачте, в нас тут діти, люди літнього віку, які відпочивають на цих лавочках. Зараз знову таки має хтось наміри збудувати тут будинок. Тут уже немає де пройти. »

Наміри забудувати в підприємців і справді є, кажуть в міській раді. Проте ніяких дозволів на будівництво поки не надавали, бо ж найперше захищають інтереси мешканців. Проте якби ці самі мешканці випадково не побачили інформацію, окремо б їх ніхто не повідомляв, це не передбачено процедурою.

 Олег БОРШОВСЬКИЙ

головний архітектор Ужгорода

«Добре, що люди побачили і звернулися до нас із пропозиціями зберегти зелену зону, впорядкувати територію біля багатоповерхівок. Дане питання будемо розглядати спільно на громадських слуханнях. … якщо мешканці проти, то ми будемо відстоювати думку мешканців.»

Всі спірні питання влада з мешканцями мали б обговорювати на громадських слуханнях, про які люди знову ж таки можуть дізнатися тільки з сайту міської ради. Зважаючи, що здебільшого у цих старих будинках проживають люди похилого віку – доступ до цієї інформації для них обмеждений. Міська влада обіцяє наступний проект детального плану території будуть затверджувати з врахуванням пропозиції жителів.