Подробиці

Вони серед нас. Ті, хто ще не знають про свій діагноз, однак є поширювачами інфекції. Безсимптомні носії COVID-19 таки мають симптоми, які ж можуть вказувати на початкову стадію коронавірусної хвороби. Найбільш поширені прояви — це втрата нюху і смаку, і мова, за словами лікарів, про той рівень, коли людина не розрізнить за смаком солоне і солодке.

Тетяна КОЗАК – директорка КНП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

«Дуже багато людей звертаються із тим що не відчувають різниці на смак між наприклад лимоном і часником. Це одразу насторожує сімейного лікаря до якого звернулися із такими симптомами. У такому випадку ми одразу цю людину відправляємо на тестування. Для того аби перш за все ізолювати контакти і пацієнт був у самоізоляції. Тобто такий пацієнт не потребує особливого нагляду, але він повинен в самоізоляції аби не заражати інших. »

Втрата нюху і смаку — лише один із симптоматичних відрізків інкубаційного періоду коронавірусної хвороби. Далі ж, традиційно, — підвищення температури і головний біль, однак мають місце і панічні припущення людьми стосовно підтвердження у них ковіду.

Тетяна КОЗАК – директорка КНП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

«Наразі сімейні лікарі чітко можуть діагностувати чи це «панічні атаки» чи це симптоматика яка потребує особливої уваги. Звичайно більшість хочуть ПЛР-тестування, але можливості лабораторій не безмежні. Тож ми відправляємо на тести тих осіб, які мають реальну симптоматику»

На сьогодні в Ужгороді діють 6 мобільних бригад, які тестують на COVID-19, 6 стаціонарних пунктів забору біоматеріалів, також у амбулаторіях міста планують організувати додатково кабінети для тестування.

Богдан АНДРІЇВ – Міський голова Ужгорода

«Ми хочемо у 4-ох амбулаторіях обладнати додатково кабінети для забору біоматеріалів. Аби містяни не мали необхідності йти у міську поліклініку, а могли по місцю проживання підійти у свою амбулаторію і там здати тест.»

Медики вкотре звертаються до містян із проханням максимально оперативно повідомляти своїх сімейних лікарів про присутні симптоми ковіду. Адже тільки за добу 11 листопада в Ужгороді виявили 89 нових випадків COVID-19, одна людина померла.