"Швидка допомога" з 1 січня має приїзжати на виклик у місті за 10 хвилин, у селі — за 20

«Швидка допомога» з 1 січня має приїзжати на виклик у місті за 10 хвилин, у селі — за 20

Новий закон про медичну допомогу запрацює з 1 січня наступного року. У ньому передбачено, що час прибуття бригад швидкої в місті буде становити 10 хвилин, а в сільській місцевості — 20.

«Час прибуття швидкої вперше за всю історію нашої незалежності унормовано саме в цьому законі. І цю норму повинен знати кожен українець», — розповів радник міністра охорони здоров’я Володимир Юрченко.

За його словами, новий закон вирішує більшість проблем у сфері надання екстреної допомоги.

«Закон передбачає централізацію управління та фінансування екстреної медичної допомоги на рівні областей. Поточні витрати будуть покриватися з бюджету області, а цільові програми фінансуватимуться з державного бюджету. Відповідальність за організацію надання швидкої медичної допомоги покладено на губернаторів областей та міністра охорони здоров’я України», — сказав Юрченко .

При цьому він заявив, що загальнодержавний показник — одна бригада швидкої допомоги на 13 тисяч населення — після введення закону мінятися не буде.

«У державі сьогодні 3363 бригади, де працює 5510 лікарів невідкладних станів. Всі вони підготовлені для надання медичної допомоги. Ні в одній європейській країни немає такого штату медпрацівників зі спеціальною підготовкою. У них до хворого їдуть рятувальники, у нас — лікарі. Хоча, звичайно , кваліфікаційні вимоги до цієї професії і програми навчання ми будемо міняти, як того вимагає сучасна ситуація «, — підкреслив радник міністра.

Він також нагадав, що в цьому році уряд виділив 313 млн грн субвенцій на закупівлю ліків та витратних матеріалів для карет швидкої допомоги. Крім того, вже зараз збільшена видаткова сума на один виклик швидкої — з 5 до 35 гривень. Також, за його словами, в цьому році для чотирьох пілотних областей уряд закупило близько 216 автомобілів швидкої допомоги і 76 реанімобілів.

Крім того, Юрченко повідомив, що служба екстреної медичної допомоги за рік обслуговує 13 млн. викликів. При цьому кількість помилкових викликів становить 5-10%.

karpatnews.in.ua