Подробиці

До Ужгорода приїхав один із провідних офтальмохірургів Швейцарії – Бернардо Хенріх. Протягом двох днів він консультував пацієнтів із захворюваннями кришталика та сітківки ока. Лікар працює у найкращих клініках Цюріху та Лугано. В Україні він уже не вперше.

Бернардо ХЕНРІХ, офтальмохірург із Швейцарії

Я уже рік тому тут був на два дні роботи. Тому що наша клініка співпрацює з закарпатською клінікою, з паном Валерієм та з інститутом ім. Філатова в Одесі.

З українськими лікарями Бернардо Хенріх співпрацює уже декілька років. Публікують спільні наукові праці з офтальмології і організовують обмінні візити для спеціалістів зі Швейцарії та України.

Валерій БЕЛЯЄВ, головний лікар закарпатської клініки

В Швейцарії ми вже неодноразово були. Я і мій колега з інституту тім. Філатова – Уманець Микола Миколайович. Ми постійно спілкуємось, ми постійно дискутуємо, ми постійно зустрічаємось. І це навіть дійшло на рівні обміну інформацією по певних пацієнтах. Тобто кордонів нашого спілкування нема.

Не бояться пацієнтів із важкими захворюваннями. Спільними силами визначають діагноз та беруться за лікування. Використовують при цьому новітнє обладнання світових зразків.

Бернардо ХЕНРІХ, офтальмохірург із Швейцарії

Я дуже вражений високим рівнем медицини, яке я бачу тут, в клініці, в Ужгороді та Одесі. Думаю, що в Україні є дуже хороші лікарі з великим досвідом роботи. У нас в Швейцарії, в маленькій країні з населенням 7 млн. жителів, ми не маємо багато медичних центрів з таким великим досвідом.

Вартість візиту до швейцарського офтальмолога майже не відрізняється від звичайної консультації в Україні. Це хороша можливість для пацієнтів, які не мають змоги поїхати на прийом за кордон.

Бернардо ХЕНРІХ, офтальмохірург із Швейцарії

На жаль, мені ще потрібні перекладачі. Тому що українську мову я ще не дуже розумію і не розмовляю поки. І російська теж дуже складна для мене. Але все дуже добре проходить. Сподіваюся, для пацієнтів це теж дуже цікава можливість.

Закарпатські лікарі переймають світовий досвід колег та охоче діляться своїм. Намагаються розвивати міжнародне співробітництво у краї. У планах мають нові проекти, які уже незабаром втілюватимуть у життя.