Подробиці

На шляху до Олімпійських ігор, які у серпні стартують у Бразилії, ужгородський фехтувальник Анатолій Герей у складі Національної збірної України протягом останніх двох місяців здобув нагороди найвищих ґатунків.
Так, наприкінці квітня у Ріо-де-Жанейро відбулося Гран-прі з фехтування на шпагах серед чоловіків, яке є «тестовим» передолімпійським змаганням. У фінальній четвірці індивідуальної першості було двоє українських спортсменів. У підсумку ужгородець привіз додому бронзу, а чемпіоном же став дніпропетровець Богдан Нікішин.
«Це був тестовий турнір, проводився на базі саме того комплексу, де відбуватимуться Олімпійські ігри. По-перше було дуже приємно, що співвітчизник виграв ці змагання і лунав гімн України, а на п’єдесталі стояв не один, а два українці. Хотілося би цей результат повторити влітку в Ріо. Було дуже жарко, температура у залі сягала в районі 30 градусів. А це зима, уявляю, яка там погода влітку. Але працювали кондиціонери і це трохи рятувало ситуацію. Найважчий поєдинок був із угорцем Петером Шомфаї, всього з різницею в один укол я переміг. Непростим виявився поєдинок із росіянином Суховим, який є 13 номером світового рейтингу. Тим приємніше було перемагати у такого серйозного, високого рівня спортсмена», — говорить Анатолій ГЕРЕЙ, фехтувальник, Чемпіон світу
А наприкінці травня українські шпажисти стали найкращими на етапі кубка світу у Парижі. Анатолій Герей, Дмитро Карюченко, Максим Хворост та Богдан Нікішин подолали непростих суперників – Польщу, Венесуелу та Ізраїль. У фіналі ж четвірка українських «мушкетерів» заколола господарів турніру та перший номер світового рейтингу – збірну Франції. Тож, додому українці повернулися із золотими нагородами.
«Були дуже важкі дві зустрічі. Перша – зі збірною Венесуели, де ми перемогли одним уколом. Венесуела теж буде представлена на Олімпіаді, тому ця зустріч для нас була принциповою. Треба було виграти, для того, щоб психологічно було легше боротися проти них там. Також важкою видалася зустріч із Ізраїлем за вхід у чотири найкращі команди теж виграли одним уколом. Боротьба була на кожній стадії. Кожен виходив і не важливо чи він давав великий плюс чи невеликий мінус, але кожен із нас зробив велику роботу, аби команда перемогла. У зал приходить багато вболівальників, аби саме підтримати французів. Ми склали їм сильну конкуренцію. Після бою до нас підійшли французькі тренери, потисли руки і сказали, що ми дійсно гідна команда Чемпіонів світу-2015», — каже Анатолій ГЕРЕЙ, фехтувальник, Чемпіон світу
Ужгородський фехтувальник через щільний графік змагань, тренувань та спортивних зборів вдома буває рідко. Зараз збірна України готується до вітчизняної першості та Чемпіонату Європи, який відбудеться у Польщі наприкінці червня. А затим Анатолій Герей у складі національної команди позмагається за медалі на Олімпіаді.

  • Alex

    wow that voice!!!!!! Great jornalist!!!!!! beautiful girl! and great Ukrainian Fencer…. good luck Anatoly