Подробиці

Шоколад, солодкі булочки, тістечка, торти та цукерки наповнюють життя радістю. Цукор в їх складі збуджує відділи мозку, що відповідають за відчуття задоволення. У результаті, в людини на короткий термін підвищується настрій. Але це єдиний позитивний вплив цукру на організм. Негативних ефектів набагато більше.

Харчування з високим вмістом цукру може призвести не тільки до стоматологічних проблем і зайвої ваги, але й нашкодити шкірі обличчя.

Христина КРАСОТКІНА – косметологиня

Так, солодке впливає на стан нашої шкіри. Кожен раз, коли ми з’їдаємо щось солодке в нашому кишечнику запускається процес бродіння та гноїння. І всі бактерії,  віруси, грибки починають до нас липнути. Тому що вони теж люблять солодке. Кожен раз, коли ми з’їдаємо солодке, воно впливає на баланс бактерії у нашому кишечнику. Звідси ми маємо запальні червоні прищі на обличчі, на спині, в зона декольте, на плечах. Солодке викликає процес глікації в нашому організмі. Глікація – це коли цукор зв’язується з білковими молекулами колагену і еластину і  їх карамелізує. І шкіра наша не буде тепер такою пружною, вона не буде мати того тургору, еластичності, вона не буде так сяяти, вона не буде виглядати молодою. Будуть видимі заломи, будуть зморшки, буде передчасне старіння шкіри.

Ще одна проблема, з якою стикаються ласуни — це сухість шкіри. Організм зневоднюється, а клітини не утримують вологу всередині. Якщо у вас проблемна шкіра, яка схильна до висипань або акне, то вам варто відмовитися від солодкого, адже воно буде тільки посилювати шкірні захворювання і додавати нові запалення.

Швидка відмова від цукру у перші дні може протікати болісно. Стан нагадує наркотичну ломку. З’являється бажання вживати вуглеводну їжу, яка компенсує брак цукру і на короткий термін покращує настрій. Через деякий час виникає необхідність повторити відчуття. Це стандартна схема залежностей кажуть психологи. То як же зробити відмову від цукру легшою?

Юлія ЯРО — психологиня

Справді, багато людей не помічають, що солодке викликає у них почуття задоволення і додає енергії, коли у наш мозок потрапляє велика кількість цукру, у нас різко піднімається настрій. Щоправда,ненадовго, після цього йде  такий же різкий спад. І нашому організму, щоб хоча б якось прийти в стан рівноваги, потрібна ще одна доза цукру, щоб вирівнятись. Саме тому прийнято казати, що солодке хоче солодкого. І саме через це залежність від солодкого дещо порівнюють із наркотично. Тому що любителю солодкого завжди буде хотітися іще одну дозу тістечок чи цукерок. Тому єдина і справді дієва порада як позбавитись від цієї залежності – це знайти якісь альтернативні джерела задоволення у житті: чи то прогулянки з друзями, кіно, якісь клуби по інтересах – все те, де ви зможете підняти собі настрій не вживаючи солодкого.

Чи готові Ви назавжди відмовитися від цукру? Перш ніж дасте відповідь — варто спробувати. Та якщо ви мрієте про сяючу шкіру без зморшок і висипань, тоді почніть з корекції харчування. Додайте до свого раціону наступні продукти.

Христина КРАСОТКІНА – косметологиня

Кисломолочні продукти – багаті пробіотиком. Пробіотики допомагають нашій шкірі залишатись молодою,сяючою і красиво. Ягоди – багаті вітамінами і мікроелементами. Вони перешкоджають утворенню зморшок. Цитрусові – багаті на вітамін С, який є потужним антиоксидантом, який перешкоджає передчасному старінню шкіри і бореться з вільними радикалами. Яблука – багаті клітковиною і містять натуральні цукри. Авокадо – містить корисні жири, які відновлюють клітинні мембрани. Банан – містить вітаміни А, В, Е та пробіотики. Але це дуже вуглеводний фрукт, тому старайтесь не їсти більше, ніж 1 банан на день.

Замініть смачний шоколад з різними начинками на смачний шоколад без цукру, а ще краще на корисні фрукти. Пийте більше води. Не забувайте про те, що є продукти, які містять так званий «прихований цукор». Серед них: приправи, кетчупи, добавки, йогурти та інші продукти.

Мрієте про чисту сяючу шкіру? Тоді позбавляйтеся від шкідливих звичок. Результат змін, якщо ви врахуєте наші рекомендації, довго себе чекати не змусить. Отже, силу волі в кулак — і працюйте над собою!