Подробиці

Шоколад – смаколик, без якого не можуть уявити своє життя більшість ласунів. Ще у 19 столітті це був гіркий напій, який могли собі дозволити лише представники знаті. У наш час існує безліч видів та смаків цих солодощів, та кондитери все ж схильні використовувати класичний чорний шоколад.

Валентин ШТЕФАНЬО

кондитер

Якщо обирати по користі, то чорний шоколад дійсно найкорисніший. У ньому нема сухого молока, у ньому кристал В1 у більшій кількості, ніж у молочному шоколаді. І обирати шоколад завжди треба за його натуральними інгредієнтами, які в нього входять: какао олія, какао терте, цукор і гліцетин. Все, це ті інгредієнти, які можуть входити до натурального шоколаду.

Шоколад покращує настрій, тримає в тонусі весь організм і навіть може викликати залежність. Адже, за словами дієтологів, до його складу входить речовина, похідна від марихуани. Та поціновувачів шоколаду чимало і їм важко відмовитися від улюблених ласощів.

Шість грамів на день – така норма шоколаду, на думку медиків, принесе користь людині. Також натуральний продукт знижує артеріальний тиск та швидко пригнічує запальні процеси.

Світлана ОПАЛЕНИК

лікар терапевт-дієтолог медичного центру «EndoClinic»

Має високу концентрацію антиоксидантів. Як діють антиоксиданти на організм – протизапальний вплив, кардіопротекція, впливають на ендотелій  судинної стінки, шляхом того, що підвищується вміст оксиду азоту, розширюються судини, що теж пояснює його здатність впливати на зниження артеріального тиску.

Лікарі наголошують: усе потрібно вживати в міру. Та якщо ви бажаєте збільшити користь солодкого продукту, то доповніть його фруктами, ягодами чи горішками.