Подробиці

Громадська організація «Щасливі діти» презентувала новий проект «Екоініціатива «Остра» — вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття». Окрім екологічного значення, створений у 2012 році заказник є важливим вузлом сполучення екомережі Ужгородського району з екомережею Словацької Республіки. Реалізовується проект за підтримки «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України».

Марія Коваль-Мазюта, сільська голова Кам’яницької сільської ради

Закарпатська обласна рада своїм рішенням у 2012 …Я думаю, що така гарна співпраця, такий гарний старт, буде мати продовження.

Людмила СЮЗЕВА, керівниця проекту, співзасновниця ГО «Щасливі діти»

Цінність цього проекту в тому, що він, власне, скерований як на дорослих, так і на дітей. Ми плануємо згуртувати громаду і разом із громадою, максимально з залученням громади, спробувати вирішити такі екологічні проблемні моменти, які зараз є на території і ландшафтного заказника «Остра». Тому що це унікальний, дійсно, заповідник такий, ландшафтний парк. Цінність його в тому, що це низькогір’я і це низькогір’я вулканічного пасма. Один із заходів – це еко-віче, яке ми плануємо провести, запросивши активну громаду села Кам’яниця, знову ж таки, будемо запрошувати і представників департаменту екології Закарпатської ОДА, і будемо просити, щоб вони нам пояснили, можливо допомогли, крім того, ми плануємо залучати різних експертів, які будуть говорити по грандові можливості залучення коштів. Тому що, насправді, там роботи дуже багато. Потребує територія і певного розчищення, так, тобто, є ряд заборон чого не можна робити на території заказника. Це все досить складно, і для того, щоб це перетворити на якусь таку родзинку і унікальне місце для відпочинку, то там потрібно ще дуже багато і праці, і зусиль, і, я думаю, фінансів, туди вкласти.   

У рамках проекту проводяться заняття для дітей із села Кам’яниця в еко-школі. Заплановано еко-віче та захід «Разом для «Остри», під час якого планується розчистити частину території заказника і встановити інформаційний стенд.