Подробиці

АРХІВ від 22.05.2019


Алергія — незмінна неприємність довгоочікуваного літа. Від чого виникає сезонна реакція, які її симптоми та як з нею боротися, далі у прямій мові лікаря-методиста Закарпатського центру здоров’я.

Тетяна МАРКОВИЧ, лікар-методист Закарпатського центру здоров’я

Прийшла ця пора. На вулиці так гарно, красиво. Але, на жаль, є велика кількість людей, які почувають себе дискомфортно. Це виникає тому що вони мають проблему, підвищену чутливість. Алергія перекладається, як реакція незвичайна. Інші люди так не реагують. На ті подразники, які в них викликають хворобу. Наші алергіки, як правило, знають про свою проблему. Вони до неї готуються. І я думаю, це буде цікаво для тих, хто вперше з цим стикається. Гарний сонячний день, все цвіте, але людина починає відчувати, що у неї зуд в очах, у носі, Потім починається слезотеча. Можуть також чесатися вуха. Всередині ньобу. Це початкові симптоми. Організм уже виробляє специфічні тіла, які дають таку реакцію. Гістамін виділяється і все починається. Перший раз, коли попадає алерген людина нормально себе почуває.

Друге викликає алергічну реакцію. Наші пацієнти мають знати, що до настання цього періоду їм треба підійти до алерголога. І вияснити, як попередити сильну реакцію. Бо потім починаються асматичні приступи, коли людина починає задихатися. Це страшно. Потім може бути реакція шкірна. Висипи, свербіж, зуд. Можуть бути реакції з боку шлунково-кишкового тракту. Людина може відчувати дискомфорт в роті. А потім в шлунково-кишковому тракті.

Алергени розділяються на 2 категорії. Є ендогенні і екзогенні.

Це не тільки пилок. Це може бути і побутова хімія, і якісь запахи. Можуть бути косметичні засоби. Навіть запахи можуть викликати алергію.

Потім що ще хочеться сказати. Щоб люди, які мають цю проблему пішли вчасно до свого лікаря-алерголога і зясували, що їм треба приймати наразі.