Подробиці

Пандемія не скасовує сезонний грип. Медики Закарпаття наголошують: у симптоматиці ГРВІ та коронавірусній інфекції є певні відмінності. За словами фахівців, при обох захворюваннях водночас є і схожі ознаки. ГРВІ в організмі можна визначити за допомогою швидких тестів. Серед відмінностей: при діагностуванні грипу у потенційного хворого не зникають нюх і смак. За словами лікарів, у нашій державі все ще є тенденція до нехтування вакцинацією від штамів грипу.

Михайло ПОЛЯК – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» ЗОР

В Україні доволі мала кількість населення прививається, і навіть ті відсотки населення, які обов’язково мали б бути щеплені. Це перш за все медпрацівники, діти віком до року, вагітні та люди які мають інші захворювання.

Попри всю складність ситуації, лікарі кажуть, аби мінімізувати можливість зараження потрібно як і раніше дотримуватися соціальної дистанції, проводити дезінфекцію рук та носити засоби індивідуального захисту. Разом із тим, ужгородські лікарні заповнені на 70% пацієнтами із COVID-19, відділення ж інтенсивної терапії заповнені повністю. Для хворих на грип, зокрема в Ужгороді, мають намір виділити або лікарню або відділення. Наразі Україна очікує надходження вакцин від грипу.

Любов ДАНИЧ – лікар-епідеміолог  Закарпатського обласного  лабораторного центру МОЗ України

В Україну очікується поставка вакцини. Зокрема це вакцина «Ваксігрип Тетра» виробник Франція також вацина «Інфлувак країна виробник Нідерланди та 2 види вакцин «Джісі Флю» виробник Корея. Поставка очікується вже до кінця жовтня 2020-го.

Варто нагадати, що від ускладнень грипу протягом минулого епідсезону померла 71 особа, на грип та ГРВІ перехворіли майже 5 мільйонів людей, понад 60% з яких — діти віком до 17 років.