Подробиці

22 серпня в силу вступають штрафи за порушення правил перебування на території України автівок на іноземних номерах.  Розміри штрафів значно зросли

— 17 тисяч гривень – за перевищення від 10 до 20 діб;

— 85 тисяч гривень – за перевищення від 20 до 30 діб;

— 170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ – за перевищення більш ніж на 30 діб.

Ще 34 тисячі штрафу можна заплатити, якщо власник передасть авто іншій особі, або буде використовувати транспорт з комерційною метою.

На зустрічі з журналістами керівники відповідальних служб прояснили ситуацію. До прийняття рішень на вищому рівні, від сьогодні працюють згідно закону.

Сергій Уретій

в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС

У нас зараз наступає  той період, коли норма закону уже діє, коли санкції уже в повному об’ємі співробітники митниці змушені застосовувати, тобто в першу чергу складати протоколи і фіксувати порушення митних правил, а відповідно уже в залежності від санкції статті чи митниця чи органи суду будуть приймати відповідні рішення по тій чи іншій ситуації.

 Юрій Марценишин

 начальник управління патрульної поліції Закарпаття

Патрульний поліцейський уповноважений виносити постанову, тобто на місці приймає рішення і накладає, передбачено стягнення 8500 гривень, тобто розгляд справи здійснюється на місці виявлення правопорушення в повноваженнях патрульного поліцейського, тобто, відразу постанова  та накладається стягнення.

 Попри готовність патрульної поліції виконувати закон, в повній мірі це наразі неможливо. Адже технічно не налагоджений доступ поліцейських до бази даних митників, тому і інформацію про статус автомобіля на іноземній реєстрації не отримати. До цього часу поліцейскі обмежаться попередженнями водіїв.