Подробиці

Міжнародний проект «Вдосконалення стратегії зниження ризиків від Стихійних лих в Закарпатській області»  стартував 1 березня 2018 року. У першу чергу, йшлося про соляні шахти у смт. Солотвино. Але у процесі реалізації проекту було включено також певні додаткові завдання, що стосуються й усієї області,  — як от розробка додатку для попередження населення про загрозу паводків та готовність до них.

Загалом, проект триватиме два роки. Завершиться у 2020-му (29 лютого). Фінансується він на 75% європейськими партнерами.

Тож, сьогодні у ТОП-темі поговоримо про напрацювання на певні висновки проекту із міжнародними фахівцями – лідером проекту Пітером Глерумом, експертом мережі радників Ширком Мейєром, а також Таїсією Симочко – менеджеркою проекту від Агенції регіонального розвитку.

ДОВІДКОВО

Вдосконалення Стратегії зниження ризиків стихійних лих в Закарпатській області, Україна — проект фінансований в рамках Механізму Цивільного захисту Європейського Союзу.

Місія Проекту ImProDiReT полягає у розробці скоординованого з громадами плану дій для зменшення ризиків стихійних лих, спрямованого на захист та підвищення стійкості Закарпаття, зокрема населення, довкілля, майна та культурної спадщини.

У 2016-му році у рамках проекту відбулася консультативна місія. Експерти на чолі з представниками Європейської комісії оглянули солотвинські шахти (які у 2007-му році були затоплені і внаслідок цього сформувалися масивні карстові провалля, які є небезпечними) і дійшли висновку щодо високої ймовірності їх затоплення ще раз.

Проект ImProDiReT триватиме 2 роки та фінансується (на 75%) Генеральним Директоратом ЄС з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DGECHO). Метою проекту є розробка нових підходів та методів для спільної стратегій ЗРС із залученням усіх зацікавлених сторін. Такі партисипативні підходи будуть розвинуті на прикладі конкретної ситуації в Закарпатській області, Західна Україна. Тривалість проекту: 1 березня 2018 — 29 лютого 2020.

 

Команда проекту складається із 5 установ:

— Мережа експертів зі стійкості (RAN), Велика Британія.

— Агенція регіонального розвитку Закарпатської області (АРР ЗО), Україна.

— Делфтський технічний університет (ТУ ДЕЛФТ), Нідерланди.

— Інститут геологічних наук Національної академії наук України.

— Головна школа пожежної служби (MSFS), Польща

Проект керується координаційною групою, що складається з представників усіх п’яти організацій.

Команда ImProDiReT прагне внести значимий внесок в систему запобігання ризикам і готовність Закарпатської області до настання лих та катастроф, мінімізації їх наслідків. Наша команда володіє досвідом реалізації проектів ЗРС в різних країнах,в результаті яких громади отримують суттєві соціально-економічні переваги внаслідок підвищення обізнаності громадськості, її готовності до дій та спільного запобігання ризикам.