Подробиці

Кілька місяців інфопростір України не полишає тема Закону про ринок землі. Уряд подав на розгляд парламенту законопроект, який має запустити продаж землі сільськогосподарського призначення в Україні. Чи не вперше проект закону спочатку розмістили не на сайті Верховної Ради, а на сайті міністерства, яке його розробляло, — розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Яким наразі є ринок землі в Україні, над якими змінами працюють та чим це може обернутися, — говоримо у «ТОП-темі» у студії «Ужінформ» із юристом Крістіаном Фекийшгазі.

ДОВІДКОВО.

Ринок землі в Україні — сукупність суспільних відносин щодо відчуження та набуття земельних ділянок. У процесі їхнього ринкового обігу відбувається конкурентна зміна землевласників або землекористувачів.

Фактично, весь період незалежності України триває земельна реформа, що за часом є рекордною (земельна реформа в Мексиці тривала 23 роки). Відповідно до Земельного кодексу діє мораторій (тимчасова заборона) на купівлю-продаж сільськогосподарської землі, що регулярно продовжується парламентом.

Від створення ефективного ринку сільськогосподарських земель в Україні залежить динаміка розвитку АПК, земельних відносин та національної економіки загалом.