Подробиці

Понад 77 тисяч переглядів на YouТube, сотні тисяч репостів в усіх соцмережах — увага до закарпатського «реп-бетлегему» не вщухає. Відео закликають дивитися до кінця, аби не пропустити найважливіше. І титри.

«Мета: через призму сучасної музики, донести до молоді важливість збереження наших традицій святкування Різдва», — кажуть у «Нашій файті», при цьому не забуваючи і про благодійну складову.

Творча компанія —  Павло Мандзич, Михайло Карпенко, Тарас Гринчак, Євген Роман, Дмитро Велікі — заколядували у «Реп-вертепі». Роботу над композицією та кліпом вели понад місяць.

Павло МАНДЗИЧ

керівник творчої організації «Наша Файта»

Для початку це у нас не мало бути нічого: тільки фотосесія ми як бетлегем. Потім Міша Карпенко запропонував з цього зробити щось цікавіше. Ми почали писати текст обоє. Він написав приспів, з цього все і почалося. Частину він написав, я написав частину, поєднали і от що з цього вийшло. Реп – це та музика, яку слухає багато молоді, за допомогою такої музики ти зможеш привернути увагу до традицій святкування закарпатського Різдва.

Загалом над «Реп-вертепом» працювала команда близько двох десятків людей. Основна локація зйомок – с. Кам’яниця, що на Ужгородщині (місцева громада усіляко сприяла проекту). Режисером відео став Богдан Козачук. І якщо веселий текст Михайло Карпенко та Павло Мандзич писали у співавторстві, то музику та аранжування створив хороший друг хлопців.

Михайло КАРПЕНКО

керівник творчої організації «Наша Файта»

Музика – це також колаборація разом із нашим другом із Берегова, творчий псевдонім у нього Миромен (так він Мирослав Гопак). І у нього не тільки прізвище танцювальне, але і сама душа у нього також творча. Він уже неодноразово працював з нами у проектах. І чомусь, коли виникла ідея цього треку, навіть не сумнівалися, що він буде з нами працювати. Основна частина музичного супроводу – це він, це його робота.

Колектив «Нашої файти» хоче закликати усіх бути небайдужими та привернути увагу до тих, хто потребує нашої допомоги. «Реп-бетлегем» збирає кошти для закарпатських дітей-сиріт і не тільки. Звернулися по допомогу до волонтерів, які уже з десяток років опікуються сиротинцями області, а рік тому створили благодійний фонд «Сім’я Христа».

Рудольф БАЛАЖИНЕЦЬ

волонтер, представник БФ «Сім’я Христа»

Нам приємно співпрацювати з українською компанією, якось люди думають, що фонди – це іноземні інвестиції. Але бачимо, що кожен українець може долучитися. Ми раді, що співпрацюємо з «Нашою файтою», бо ми теж асоціюємо себе сім’єю. Куди гроші підуть? Це ми спільно вирішимо після завершення акції. Якщо коштів буде не вистачати, докладемо ще. І вирішуватимемо нагальну потребу. Це може бути якась дитина, яка потребує  операції (не обов’язково сироти), історія, яка торкнеться нашого серця.

Михайло КАРПЕНКО

керівник творчої організації «Наша Файта»

Наразі ідеться про суму у районі 5 тисяч гривень, очевидно: це не якась грандіозна сума. Ми обов’язково потім ще в індивідуальному порядку звернемося до наших партнерів, друзів, спробуємо її трішки збільшити. Але це пов’язано ще і з тим, що люди в першу чергу асоціюють нас із гумором, а потім – з благодійністю. Хоча ми хочемо, щоб цей проект сприймався у першу чергу як комбінація благодійного проекту плюс такого проекту, що започаткований для збереження наших традицій.

Триватиме благодійна акція до 1 лютого. Тоді підіб’ють підсумки та визначать напрямок допомоги. Акцентують: це не останній благодійний захід «Нашої файти», а волонтери фонду допомагають тим, хто цього потребує, протягом усього року.

 

РЕКВІЗИТИ БФ «СІМ’Я ХРИСТА»:

Назва банку: ПриватБанк

Рахунок отримувача: 26005053805538

 

Відео — Наша Файта