Подробиці

Світовий карантин, аби протидіяти пандемії коронавірусу, триває. Відмінені усі масові заходи, культурні зустрічі, концерти, спортивні події. Людей у світі закликають залишатися вдома. Втім, як альтернативу, виступ улюбленого артиста можна переглянути онлайн.

Так, одна із благодійних ініціатив Global Citizen та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запустили віртуальні серії концертів, щоб разом пропагувати превентивні методи соціального дистанціювання пандемії COVID-19. «Разом вдома» (Together At Home) — під таким хештегом у соціальних мережах зірки в усьому світі виходять наживо в онлайн.

  • Chris Martin (Coldplay)
  • Robbie Williams
  • Niall Horan
  • John Legend
  • James Arthur
  • One Republic
  • Shawn Mendes and Camila Cabello
  • Tom Felton.

У такі непрості кризові періоди митці використовують свої онлайн-платформи для мобілізації громадськості та допомоги об’єднанню світу. Українські зірки осторонь не залишилися, одними із перших до віртуальних концертів долучився гурт The Hardkiss: «Запрошую своїх колег приєднатися до музичного флешмобу і порадувати людей, відволікти їх від важких думок», — написала солістка Юлія Саніна.

На Закарпатті естафету таких концертів прийняла творча організація «Наша Файта»: кавери на улюблені пісні мільйонів, цікаві треки та мелодії на замовлення — протягом години лунали онлайн.

Михайло КАРПЕНКО, керівник творчої організації «Наша Файта»

Я подивився концерт Робі Уільямса і після того вирішили і ми вийти в онлайн також. Потім був концерт, який я подивився, це Віктор Павлік. Я не знаю, скільки йому років, але чоловік відлабав концерт на 2 години: і свої і чужі пісні виконав, мою не зіграв, але я пробачаю. Думаю, такі концерти треба проводити частіше, бачу фідбек, бачу, що люди просять продовжувати, їм сподобалася ця ініціатива і ми будемо її робити далі. Спочатку ми хотіли всією «Файта-бенд» виконувати, але вирішили розділитися на концерти: колись я, колись наша солістка Марта, інструментальний концерт – так краще буде.

Не музикантами єдиними: українські поети та письменники наживо читають свої тексти, уподобані твори, пропагують мистецтво та любов до читання. Одним із перших став Сергій Жадан, долучився і закарпатець Андрій Любка. Щоденні віртуальні зустрічі на своїй творчій сторінці у Фейбук проводить і відома харківська поетеса Марко Терен. Читає не тільки власні твори, але і ділиться думками про митців, відповідає на питання та просто створює настрій.

Марко ТЕРЕН, поетеса

У нас були регулярні в Харкові «Мистецькі вівторки», колись в суботи їх проводили, колись в четверги. Оскільки усі люди на карантині, і ми дотримуємося всіх заходів. Ми турбуємося про безпеку одне одного, я, як і МОЗ, залишаюся вдома. Запропонувала людям можливість долучатися до слухання віршів, всіляких розмов про мистецтво, про знайомих митців. В режимі онлайн можна поставити питання в приват або в коментарях написати. Аби люди не сумували, зайняли хоча б півгодини свого часу ввечері і могли дізнатися новеньке, цікавеньке. Не пліснявіли в карантині, насолоджувалися і були в тонусі.

Також онлайн доступні і мовні курси. А все та ж закарпатська «Наша Файта» запускає щоденну безкоштовну серію онлайн-трансляцій: спілкування з цікавими закарпатцями, які діляться досвідом, порадами та планами на майбутнє — #FAJTA_SCHOOL.

Михайло КАРПЕНКО, керівник творчої організації «Наша Файта»

Такий 10-денний марафон, де до нас будуть приходити різні відомі і успішні, цікаві закарпатці, які будуть розповідати про хобі, ту справу, якою вони займаються, якою вони живуть, також різні цікаві історії з життя. Це різні теми: починаючи від ІТ і аж до журналістики, музика, кіно, спорт, подорожі, — усе на світі. Наразі ідея така: один день – один спікер. Близько 19-20 години ввечері гість буде розповідати про цікавий життєвий досвід.

#Усівдома та #залишайсявдома — такий хештег у мережі використовують українські спортсмени. Не припиняють тренуватися, для цього використовують побутові речі та спортивний реманент.

Усі митці та спортсмени, публічні люди та лідери думок закликають людей не обривати контактів та продовжувати спілкуватися завдяки Інтернету, берегти власне здоров’я, здоров’я своїх рідних і близьких задля одужання планети та подолання глобальної пандемії коронавірусу.