Подробиці

Ефір спеціально для однієї людини —  така основна родзинка інтернет-радіо «Єден», яке почав створювати ужгородець Олексій Уманський. Ведучий із десятирічним стажем роботи підбиратиме плейлисти для героїв програми, залучатиме гостей для прямих включень, буде слухати з ними радіокіно та реалізовувати інші цікаві ідеї.

Олексій УМАНСЬКИЙ

радіоведучий

Завжди ті, хто роблять радіостанції, переймаються тим, як залучити велику кількість слухачів, як розширити покриття для політики, впливу. Я увирішив піти в протилежний бік, відштовхнутися від загального до часткового. І створити радіо для однієї людини. Наприклад, сьогодні візьму Андріану Кофель. Присвячую їй ефір. Зустрічаюся з людьми, записую розмови, що вони думають про Андріану. Питаю в Андріани, який вона хоче плей-лист. І я впевнений, що коли я буду робити ефір про Андріану, то вона не зможе не послухати цього радіо. Вона буде шукати можливості, тому що йтиметься про неї. І так можна кожен день присвячувати ефір кожній людині.

Чоловік активно намагається втілити ідею.  Олексій хоче запустити інтернет-радіо без будь-яких обмежень. Воно буде діяти за рахунок внесків слухачів.

Олексій УМАНСЬКИЙ

радіоведучий

Для того, щоб створити радіо, я написав на Фейсбук, що збираю кошти. Кожен може закинути стільки, скільки вважає за потрібне. Наприклад, хто закине 100 грн, той на цьому радіо може замовити будь-яку пісню. Хто закине 500 грн, той зможе вийти в ефір на цьому радіо і говорити в межах розумного. Хто закине 1000 грн, для того я зіграю вініловий сет, і хто закине 50 доларів, тому я присвячую ефір. У мене нема такого моменту, що хто не закинув гроші, той поганий. Але ті, хто закинув, я їх обнімаю. Всі, хто кинув 500 грн, ті потраплять в ефір, якщо хочуть. Навіть якщо в них погана дикція. Не бачу в цьому перешкод. Вони заслужили.

Олексія вже масово підтримали потенційні слухачі. Практично за 4 дні вдалося зібрати 1000 доларів для закупівлі першої необхідної техніки.

Олексій УМАНСЬКИЙ

радіоведучий

Цього не вистачить, аби зробити крутий сайт. Але ще я не давав гроші. А я теж закину і, повірте, немало. Сьогодні я замовив мікрофон. Раджуся з людьми, який пульт купити, яку звукову карту. Мікрофон я вже замовив. Мій брат дає мені ноутбук потужний. Це те, що є поки з техніки. Але є гроші, щоб її купити. Буде техніка, я чекатиму, поки проведуть Інтернет і можна на секунді запуститися. Але я не хочу запустити, щоб по Winamp крутилися пісні. Я хочу, щоб це була серйозна структура, яка, можливо, колись переросте на FM-радіо.

Пульт, мікрофон, навушники, звукова карта і підсилювачі. А ще — Інтернет. Ось мінімальні елементи, які допоможуть втілити задум Олексія.  Він мріє, аби згодом радіо стало мандрівним: планує прямі включення з різних локацій та важливих для Ужгорода подій, як-от: з футбольних матчів, концертів, ярмарків. Це радіо ще й  для тих, хто любить Україну, але зараз перебуває за кордоном. Іноземці теж будуть героями програм. Остаточно обрати приміщення, закупити всю техніку та провести інші підготовчі роботи чоловік сподівається до грудня. А вже наприкінці року або на початку 2018-го в Інтернеті має  з’явитися перший повноцінний ефір радіо «Єден».