Подробиці

Другокласник Андрійчик пояснює, як легко за допомогою ґаджета можна вчитися, а не тільки гратися. Нові теми школярі опановують, скануючи QR –коди.

Андрійчик

учень 2-го класу

Це просто завдання на розум. Я перший QR – код пройшов з першого разу.

Такий метод навчання запровадила вчителька Мар’яна Кравцова. Вона хотіла дати дітям, чого сама не мала. QR-коди викладачка змінює у залежності від теми. І саме сьогодні школярі дізнаються нове про Україну.

Мар’яна КРАВЦОВА

вчителька початкових класів

Багато дітей зараз приходять із телефонами і мене дуже розчаровує, що вони не спілкуються один з одним. Вони «сидять» у телефонах.

Винахідлива вчителька пішла далі – вчить учнів  створювати власну електронну скриньку.

А це вже «першачки». У класі навчаються за новими партами, мають необхідне приладдя та матеріали.

Але найбільше дітей радують умови, де навчаються.

Всього у Перечинському ліцеї 815 учнів. Навчальний заклад майже повністю забезпечений необхідним обладнанням. При тому, що у школи скоро столітній ювілей.

Федір ГУНКА

в.о. директора Перечинського ліцею

Ще потрібно багато вкладати, тому що школа стара, потребує ремонтів. Цього року багато було зроблено. Вся школа замінена новими, сучасними пластиковими вікнами, утеплення фасадів потрібно зробити, сучасні ремонти коридорів.

Ліцей — опорний і єдиний на Закарпатті навчальний заклад у Перечинській ОТГ. Це головна школа громади. А інші – її філії. Опорній школі підпорядковуються малокомплектні навчальні заклади, які не можуть забезпечити належної якості навчання та зазвичай нараховують менше 200-т учнів.

Іван ПОГОРІЛЯК

голова Перечинської ОТГ

Ми зразу опорну школу створили із філією у такому маленькому селі як Ворочево і приєднали до цієї школи. Разом дитсадок і початкові класи. Цей заклад став філією опорної школи Перечина, тобто буде один керівник.

У грудні на конкурсі мають визначити керівника опорної школи Перечинської ОТГ. За словами Івана Погоріляка, уже кілька років громада очікує передачі у власність школи-інтернату. Це дозволить перетворити навчальний заклад на академічний ліцей, де учні зможуть вчитися, а діти з віддалених сіл ще й проживати.