Подробиці

Звіт щодо роботи із культурною спадщиною здійснили науковці з УжНУ. Мова про проєкт, що покликаний — розвивати транскордонну співпрацю в регіоні, популяризуючи ремесла та гастрономічну культуру — як невід`ємні складові спадщини Карпатського Єврорегіону

Надія КЕРЕЦМАН — завідуюча кафедри археології, етнології та культурології УжНУ

«Дуже активно група працювала, адже близько 150-ти географічних досліджень опрацьовано. Близько 250-ти сайтів опрацювали колеги на яких потрібна інформація мала місце. З квітня ми мали почати польовий сезон що передбачав 90 днів роботи. Ми мали йти по пунктах, які ми визначили у кабінетних дослідженнях і дивитися вже на місцях з чим ми маємо справу.»

Три університети об’єднали зусилля у проекті, який пропонує інновації у просуванні спадщини та туристичного потенціалу в транскордонному регіоні як спільний регіональний туристичний напрям, у результаті зближаючи місцеві громади та звужуючи лінії розмежування між країнами ЄС та Україною.

Владислав ТОВТИН — запрошений експерт

«Має бути створений новий міжнарожний туристичний продукт. Який би пов’язав всіх виробників кулінарів, ремісників. Кулінарів закладів громадського харчування, які пропагують традиційну локальну кухню в єдине мереживо, розкинуте на сусідні країни Карпатського регіону.»

Результатами проекту буде одне антропологічне дослідження, яке дозволить виділити схожість, пов’язану з ремеслами та гастрономією регіонів-партнерів. Виконується проект у рамках спільної операційної програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, що фінансується ЄС.