Подробиці

Доступність для тих, хто бачить дотиком. Черговий крок до адаптації Ужгорода для людей із вадами зору презентував проект «ВидиМО». Його завдання — допомогти та привернути увагу до проблеми. Розділ інформаційної доступності суттєво відкорегували карантинні обмеження в умовах пандемії.

Марина СТАШИНА-НЕЙМЕТ – керівниця проекту «ВидиМО»

«Інформаційна доступність — із початком карантину відкоригувала нашу можливість вільно пересуватися містом. Потреба у ній ставала все більш нагальною, навіть у тому контексті, якщо людина із суттєвими порушеннями кудись вийшла. Поставало питання, як їй орієнтуватися самій щоб мінімізувати контакти та зменшити ризик зараження. Саме тому ми хотіли зробити та,к щоб ці таблички зявилися у нашому місті, адже їх брак відчувається повсякчас.»

Наразі в обласному центрі бракує інформаційних табличок для містян, які мають проблеми із зором. Якщо ж на вході в будівлі є потрібна інформація, то вже всередині споруд так звані орієнтири відсутні. Учасник проекту «Видимо» Олександр Неймет каже: загалом Ужгород потребує куди більшої уваги до питання доступності.

Олександр НЕЙМЕТ – учасник проекту «ВидиМО»

«Ми щойно здолали відстань від міської ради до міської бібліотеки, хочу сказати, аби я йшов сам, то це було б дуже незручно. Тротуарів у нас майже немає, а наявні досить у поганому стані. І це ми говоримо тільки про центр міста. Наприклад у темну пору якщо йти по Швабській то проблеми із пересуванням виникають і у людей зрячих.»

На сьогодні проекту «Видимо» вже вдалося повноцінно забезпечити інформаційними табличками міську поліклініку та Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва. Керівниця проекту наголошує і на нагальності потреби дублювання інформації шрифтом «Брайля» на друкованих матеріалах.

Марина СТАШИНА-НЕЙМЕТ – керівниця проекту «ВидиМО»

«Звісно, хотілося б щоб це було у кожній установі, а не тільки у меню закладів харчування. Коли ми говоримо про перелік послуг і якщо із якихось причин немає можливості розташувати все на інформаційному стенді то важливо подбати щоб ця інформація була шрифтом «Брайля» на папері, адже потенційно може змінюватися наприклад вартість послуг.»

Ці ініціативи вдається реалізовувати за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У подальшому у планах проекту «Видимо» популяризація буклетів «Путівник у світ шрифту Брайля» та забезпечення міста, комунальних закладів зокрема, інформаційними табличками.