студенти, освіта, ВУЗ, відміна пільг, пільги на транспорт, скасування пільгВсіх українських студентів внесуть в єдину базу. Про це «Главкому» розповів заступник директора Департаменту вищої освіти МОН України Микола Фоменко.

«Держава втрачає контроль над кількістю студентів. Зараз запрацювала єдина державна база з питань освіти. Туди вносяться дані про студентів і якщо студента немає в базі даних, то ні студентського квитка, ні диплома він не отримає», — зазначив Фоменко.
Надалі за допомогою цієї бази буде можливо обмежити пільги студентів, розповів чиновник.

«Ми плануємо підключити цю систему до системи транспорту, щоб лімітувати поїздки по студентських квитках. У нас 2,3 млн. студентів. Ви уявляєте, якщо кожен з них два рази в день проїдеться, які будуть витрати? Тому ми змушені контролювати цей процес», — розповів він.

Фоменко відзначив, що зараз в Україні навчається рекордна кількість іноземних студентів.

«У цьому навчальному році понад 60 тис. іноземних студентів навчаються в нашій країні — це найвищий показник за всю історію незалежної України. А адже це вливання в економіку країни: плата за навчання, житло, обслуговування, харчування і т.д. Але процес потрібно контролювати», — повідомив заступник директора Департаменту вищої освіти МОН.

Новини Закарпаття