Подробиці

Голови закарпатських сіл, селищ та міст зібралися в Ужгороді  разом з представниками Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування. Обговорили здобутки і перспективи області у створенні об’єднаних територіальних громад. Наразі їх всього 6. Поки це найменша кількість в Україні.

Михайло ЛАБА, президент Асоціації сільських, селищних рад та обєднаних громад

Не хотіли сільські голови здебільшого. Не то, що пасивність була тих неактивних сільських голів, які навіть не брали участь у розробці плану обєднання по Закарпаттю. Але просто не хотіли бути вискочками, не хотіли заточувати ситуацію політичну на округах. Розуміючи, що у них населення і усе залежить від бюджету, якого нам дає район, чи область. І ми з простягнутою рукою ходимо і ми залежні.

Розглянули передумови розробки Перспективного плану з урахуванням специфіки регіону: до прикладу, проживання на Закарпатті різних нацменшин, що впливає на процеси об’єднання.

Олег ЛУКША, консультант з правових питань Закарпатського РВ АМУ

Румунське село Біла Церква у Рахівському районі і воно не буде обєднуватися з Великим Бичковом, а буде обєднуватися з Солотвином. Ми мусимо сказати про особливості Закарпатської області, які відображені у проекті Перспективного плану.

Розробка Перспективного плану уже на стадії завершення. Наступний етап –затвердження його на найближчій сесії Закарпатської обласної ради.