Подробиці

Тренажери, танці та йога вже набридли? Душа з тілом прагнуть чогось новенького? Тоді метр повітряних полотен вам в руки і вперед. Це незвичайний фітнес. Гімнастика на полотнах. Мода на цей напрямок перекочувала в спортивні зали з цирку.

Оксана ЯН

тренерка

У 1959 році у французькій цирковій школі задали студентам дипломну роботу – придумати якийсь новий вид виконання номеру. І ось одна з учениць виконала номер на відрізі тканин

Безумовно, це один із найвитонченіших жанрів циркового мистецтва. Танцюристи граційно літають в повітрі, одночасно виконують непрості гімнастичні елементи. Але незважаючи на складність, спробувати себе в ролі акробата може кожний. Фізичне навантаження значення немає. Проте доведеться розраховувати  на власні сили.

Оксана ЯН

тренерка

Є початковий рівень, куди може прийти будь-яка дитина чи доросла людина без фізичної підготовки. Тут даються такі трюки, які я давала Вам. Тут не потрібна якась особлива підготовка, їх можна зробити з несильними руками, і з слабким пресом. Але якщо дитина чи доросла людина регулярно відвідує ці тренування, то я приділяю особливу увагу розтяжці, щоб всі сиділи на шпагатах. Тому що це дуже важливо для виконання дуже багатьох трюків. Звісно є трюки, які не використовують розтяжку. Але використовують силу м’язів рук чи пресу, чи ніг. Тому є початковий рівень. І якоїсь особливої фізичної підготовки не потрібно для цього.

 Гімнасти повинні бути не лише сильними, а й сміливими. Адже всі елементи виконуються без страховки.

Зоя ГОТРА, вихованка гуртка

Софія КОБАЛЬ, вихованка гуртка

Катерина ПАКАНИЧ,  вихованка гуртка

 Для більшості заняття на полотнах – просто хобі. Хоча є і ті, хто після кількох тренувань вирішує зв’язати з цими трюками своє життя. Зрозуміти їх легко. Бо ж де ще ви зможете без страху так літати в повітрі?