Подробиці

Після повної розгубленості і шоку кав’ярні, їдальні та ресторани шукають способи повернути втрачених клієнтів. Серед них і Ця їдальня в самому серці Ужгорода. Востаннє їжу тут готували 16 березня. Заклад досі закритий на карантин. На доставку не працюють, тераси поки не мають. Щодня шукають способи як бодай по-трохи повернутися до роботи? Адже попри відсутність прибутків підприємці і далі мають чималі витрати.

Іванна ГУСЄВА

приватний підприємець

З економічної точки зору постраждали усі: приватні підприємства, виробництва, і люди які працюють в інших структурах. Найбільша стаття витрат зараз — прогодувати свою сім‘ю, бо немає доходу, запаси закінчуються. Але ми вдячні нашому орендодавцю, що він не бере з нас оренди, але комунальні ми далі сплачуємо, бо обладнання працює, холодильники працюють, ми змушені це робити. 

І якщо кав‘ярні чи ті, хто може організувати доставку їжі ще жевріють  надією на відновлення бізнесу, то значно гірша ситуація у ресторанів: банкети заборонені, туристів немає. 

Євгенія КУПРІЯНОВА

приватний підприємець

Поки дуже-дуже важко. Це поки 2-4 кави в день. Воно не перекриває навіть електрику, яку ми на це потратили,  я загалом не песиміст по життю, але уже бачу що це буде таке виживання. Разом якось протриматися ребра . Ну літо, так точно

Ресторан Євгенії — молодий заклад на ринку Ужгорода, вони відкрили його пів-року тому. Тоді найбільші сподівання мали на терасу, де планували проводити вечірки. Тепер навіть не розраховують на них, адже масові зібрання заборонені і ймовірно будуть заборонені до кінця літа. Та терасу все ж відкрили — це єдина можливість закладу працювати. Аби клієнтам тут було безпечно — зробили все згідно вимог:

У нам тут тераса велика, ми працюємо в одноразовому посуді, в масках, рукавицях поки.  Аби тут черга не стояла тут колокольчик є, антисептик, є вбиральня, тут навіть не треба в зал заходити, все продумано, чистенько, тепер лиш чекаємо

Проте вийти з карантину і жити життям, яке було «до» не готові і самі містяни. Допоки ужгородці доволі обережні із відвідуванням громадських закладів. Аби убезпечити клієнтів від вірусів підприємці (попри складну економічну ситуацію)  шукають усі можливі способи і готові вкладати кошти в безпеку відвідувачів, бо це єдиний спосіб повернути свого споживача

Іванна ГУСЄВА

приватний підприємець

Я знайшла польського виробника, який пропонує очищувачі повітря, який пропонує обладнання для очищення повітря не тільки від бактерій, але і від вірусів. Я вже роздумовую, аби це обладнання придбати. Воно звичайно не дешеве, але якщо це допоможе нашим відвідувачам не боятися до нас приходити, однозначно нам прийдеться його придбати. Вартість його від 3 тисяч євро. 

Тих, хто вирішив кардинально закрити бізнес, — поки одиниці, усі в очікувані, — переконують у міській податковій. За час карантину 1200 підприємців попросили про надання пільг і можливість не сплачувати єдиний податок.

Марія БАДИДА

начальниця управління ГУ ДФС в м. Ужгород 

Велика кількість людей втратили джерело свого прибутку. Тому було правильно прийнято рішення міською радою звільнити підприємців, які припинили свою діяльність і знаходяться і першій і другій групі оподаткування від сплати єдиного податку. Це прийняли органи місцевого самоврядування, тобто Ужгородська міська рада. Вони звільнені від сплати єдиного податку за березень місяць у квітні місяці і наскільки я знаю вони хочуть продовжити це за квітень місяць у травні. 

Відповідно не наповнюється і міська скарбничка, — за березень місто втратило понад 2 мільйони гривень податкових сплат, за квітень ця цифра буде вдвічі більшою. І розірвати замкнуте коло економічних втрат можна тільки згуртувавшись, адже фінансових втрат уже понесли і несуть далі всі і ресторатори, і поставники, і орендодавці, і клієнти. За найоптимістичніших прогнозів до нормального фінансового життя заклади зможуть повернутися десь в листопаді, однак тільки за умови що карантинні заходи більше не посилюватимуть.