Подробиці

14-та благодійна акція «Серце до серця» загалом зібрала 509 тисяч 219 гривень та залишається у трійці лідерів в Україні. На першому місці Кременчук , друга – Вінниця.

Акція «Дитяче серденько живи» відбулася з квітня до травня 2019-го. Мета – збір коштів для закупівлі кардіологічного та спеціалізованого обладнання в обласні заклади охорони здоров’я. Заради цього об’єдналося все Закарпаття.

Марія РУЩАК, обласна представниця ВБФ «Серце до серця» на Закарпатті     

Райони, які зібрали найбільше грошей, які долучилися найактивніше — це Ужгородський і Хустський район. Ми вирішили подарувати їм кардіографи тому, що дотепер ми виділяли все обладнання лише на обласну дитячу лікарню. Ми на далі будемо працювати з обласною дитячою лікарнею і обладнання буде направлено і туди. Дітки всієї області звертаються із своїми проблемами, кардіологічними, з вадами серця в обласну дитячу Мукачівську лікарню.

Обладнання було закуплено і передано до обласної дитячої лікарні (у Мукачеві), а також до ужгородської та хустської міських лікарень.

Тетяна ПЕТРИШИН, завідувачка кардіологічного відділення КНП «Обласна дитяча лікарня»

Ми отримали електрокардіограф, отримали одинадцять пульсоксиметрів, які буду роздані в кожне відділення, а пульсоксиметром ми вимірюємо насичення крові і артеріальної крові киснем і це в кожне відділення. Це вже нам дасть виявити вади серця у дітей. Я хочу сказати, що загалом по Україні народжуються 6-8 дітей на тисячу дітей з вадою серця.  

Роман ШНІЦЕР, головний лікар КНП «Обласна дитяча лікарня»

Це та частинка обладнання, яку ми на сьогоднішній день отримали якраз використовується для скринінгових методик . Для того, щоб обстежити максимум дітей, виявити, запідозрити патологію, а потім проводити більш точну діагностику і локалізувати морфологічне підтвердження, отримувати, документувати і відповідно призначати уже лікування на принципах доказової терапії.

Кошти волонтери збирали як серед студентів, так і серед учнів шкіл. Долучалися до благодійних заходів в усьому Закарпатті. Ювілейна, 15-та, акція незабаром стартує в області, тож небайдужі закликають долучатися до доброї справи, адже кожна гривня може врятувати чиєсь життя.