Подробиці

Із 20-го листопада стартує Європейський тиждень тестування на гепатити В, С та ВІЛ. За словами фахівців у сфері охорони здоров’я, загалом у світі понад 30 мільйонів осіб страждають від патологій пов’язаних з імунодефіцитом, а також близько 320 мільйонів людей зіткнулися із гепатитами категорій В і С. Україна входить до 30-ти держав, які формують 89% епідстановища на планеті.

Анатолій ПШЕНИЧНИЙ — директор департаменту охорони здоровя Закарпатської ОДА

«В Україні на обліку 142 тисячі ВІЛ позитивних людей. Нажаль, майже половина, а точніше 65 тисяч людей, які не знають про свій статус. На Закарпатті ж 734 ВІЛ позитивні особи знаходиться на обліку. Варто додади що виріс показник зараження саме статевим шляхом.»

За словами директора обласної інфекційної лікарні Михайла Поляка, на диспансерному лікуванні в медзакладі наразі 2022 осіб із хронічними гепатитами. За минулий рік в обласній інфекційній лікарні пролікували 295 хворих. Цього ж року лікування призначили понад 200 пацієнтам.

Михайло ПОЛЯК — директор обласної інфекційної лікарні в Ужгороді

«Хронічні вірусні гепатити В, С, призводять до цирозу і раку печінки. Гепатити А і Е проходять тільки у гострій формі однак виликого так би мовити значення вони не мають. Однак гепатити В, С, D можуть призвести до інвалідності, цирозу і раку печінки.»

Попередити гепатит можна щепленням. Саме ж лікування ймовірне, але довготривале. Тому медики вкотре закликають кожного подбати про себе та пройти тестування.

Тетяна КОЗАК – директорка КНП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

«Із січня 2019-го всі сімейні лікарі Ужгорода можуть здійснювати тестування. Вони можуть тестувати пацієнтів групи ризику і тих хто бажає перевіритися. В рамках європейського тижня тестування ми вкорте нагадуємо про цю можливість. Будуть діяти два пункти тестування, в амбулаторії 7 на Капушанській та в амбулаторії 8 на вулиці Грибоєдова.»