Подробиці

Полянська об’єднана територіальна громада створена у вересні 2016-го. В її складі населені пункти трьох сільських рад – Полянської,          Плосківської та Родниківської. Це 9 сіл і близько 7 тисяч мешканців. Бюджет Полянської ОТГ на рік складає більше 40 мільйонів гривень. Родзинкою громади є велика кількість санаторно-курортних комплексів і заводів з розливу мінеральної води. На сьогодні туризм – це основне джерело їх фінансових надходжень. оздоровитися та відпочити сюди приїздять з усієї України та з-за кордону.

Катерина ХАРЧЕНКО, директор оздоровчого комплексу

Тобто високий сезон, літо, від травня до вересня все добре. А далі вже приходиться видумувати, викручуватися. Щоб люди їхала. Для нас загрузка по місяцю, на сьогоднішній день, у низький сезон до 70-80% то є нормально.

Пані Валентина із Запорізької області. Приїхала до санаторію на 12 днів, але вирішила залишитися ще на сім. Каже – тут можна не тільки підлікуватися, але й відпочити душею.

Валентина, туристка

Полікуватися. То, що мені доктор назначив, я щитаю для мене достаточно. Лазер, на сон в соленій кімнаті. Ну я по мінімуму брала, бо в мене вже ряд захворювань, які не можна.

Полянська ОТГ активно співпрацює з європейськими колегами. За підтримки міжнародного фонду ПРОООН уже замінили систему опалення у одній із сільських шкіл та перейшли на вуличне освітлення сонячними батареями. Встановили 34 автономних світильників. 12% від вартості проекту профінансували з бюджету ЄС, 72 % — виділила Полянська сільська рада і 16% —  громадська організація «Купель». Також спільно зі словацькими партнерами розробили проект із захисту навколишнього середовища. Найближчим часом реалізовуватимуть його в селі Поляна та Любіца (Прешовський край). Планують облаштувати пішохідні і велосипедні доріжки різної складності, лижні прогулянкові траси. Встановити дерев’яні альтанки для відпочинку та урни для сміття. Для туристів розроблять спеціальні інформаційні стенди у стартових місцях усіх маршрутів. Для школярів планують облаштувати так звані «зелені класи», де їм проводитимуть уроки з охорони природи.

Іван ДРОГОБЕЦЬКИЙ, голова Полянської ОТГ

Закупка і встановлення деревяного кіоску, біобудиночка, як пункту прокату велосипедів. У селі Любіца одна штука і в селі Поляна одна штука. Закупка прокатних велосипедів для лісових прогулянок. 12 велосипедів у Любіце, 12 на Україні, закупка і встановлення дерев’яного кіоску, крамнички для продажу дарів лісу, фітозборів, чаїв, джемів, дерев’яних виробів тощо. Село Любіца один такий ларьок і село Поляна такий же ларьок. Облаштування джерел питної води на цільових лісових маршрутах.

Ще рік тому для жителів села Оленево поняття «об’єднана територіальна громада» було чимось новим і незнаним. Але вони не побоялися і приєдналися до Полянської сільської ради. І не пошкодували. Живе тут близько семисот осіб. У селі тільки одна бічна вулиця, мешканці її називають «Вишній кінець». Тут і проживає більша частина селян. Дорога туди завжди була грунтова із щебеневим покриттям. Люди важко добиралися до своїх домівок, особливо в дощову погоду. Роками їм обіцяли її заасфальтувати, однак завжди бракувало коштів. І тільки нещодавно силами громади це питання вирішили. Капітальний ремонт обійшовся у понад вісімсот тисяч гривень.

Ярослав КУШТАН, староста села Оленево

По бюджету нашої минулої сільської ради цей проект реалізувати ми фінансово не могли. Тому що надходження у сільську раду не були такі великі, щоб такі проекти реалізовувати. Дякуючи обєднанню та громаді цей проект у нас реалізований. Зараз, як ви бачите, ми зробили капітальний ремонт цієї дороги. Протяжність цієї дороги 716 метрів.

Жителі села Родникова Гута теж уже багато років чекають на ремонт клубу. Через неналежний стан проводити жодних заходів тут не можна. Зараз за кошти громади, а це близько мільйона гривень, розпочали капітальний ремонт. Уже замінили дах та вікна, оновили фасад. На черзі ще внутрішня реставрація.

Сергій АРЕНДАШ, в.о. старости сіл Родниківка та Родникова Гута

Змінилося на краще. Бо така як була Родниківська сільська рада, вона була на 90 процентів дотаційна. Ніколи не хватало коштів на ремонти, на дорогу. На даний час ви бачите самі. Клуб, капітальний ремонт клуба, ремонтується дорога. А це, ,я думаю, найголовніше, що може бути.

Ганна ГАРТАВЕЛ, завідувач клубом

Ну клуб працював, але капітального ремонта не було. Криша протікала, потребувалося ремонт всередині. Ну зараз відколи громада у нас настала пішло все на краще. Відремонтують нам клуб. Надіємося, що всьо буде добре.

Незважаючи на відносно невеликий період існування, Полянська об’єднана територіальна громада уже показала свої потенційні можливості. У їх плані стратегічного розвитку основою є популяризація туризму. Прагнуть, аби не тільки Поляна, але й інші села, що входять до ОТГ стали курортними зонами для відпочинку та лікування.