Подробиці

Транспортний податок в Україні сплачують власники автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років.  Також є обмеження у вартості – податок доведеться сплатити у випадку, якщо середньоринкова ціна машини —  понад  375 мінімальних заробітніх плат. Цьогоріч ця сума становить 1 мільйон 564 тисячі 875  гривень. Про необхідність сплати такого податку можна дізнатися на сайті Мінекономрозвитку.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Мінекономрозвитку України на своєму сайті список автомобілів, які підлягають оподаткуванню. На вказаному сайті є і калькулятор, яким кожен громадянин може скористатися саме по його автомобілю, якщо в нього є сумніви чи підлягає він під перелік автомобілів для оподаткування чи ні. Він вносить дані, які вимагає калькулятор і визначає вартість саме свого автомобіля.

Плата за кожне авто, яке є об’єктом оподаткування – 25 тисяч гривень. Повідомлення про необхідність розрахунку власники авто мають отримати до 1 липня.

Маріанна ПЕРЕШ 

начальник відділу розгляду звернень платників податків

Податкові повідомлення-рішення про сплату вказаного податку надсилаються громадянам за місцем податкової адреси до 1 липня року за який сплачується податок. Нерезидентам такий податок надсилають за місцем здійснення реєстрації такого автомобіля.

Вказану суму власники авто повинні сплачувати щорічно, допоки їхній автомобіль підпадатиме під вищезгадані критерії.