Подробиці

Отримати податкову знижку за отримані послуги мають змогу українці. Така можливість діє із 2011 року, коли було прийнято податковий кодекс. Найчастіше за такою компенсацією  звертаються, ті хто здійснив оплату за навчання, застрахував життя або ж отримали іпотечний кредит.   Податкова знижка – це частина коштів, які держава повертає із сплачених податків. Наразі сума повернення сягає 18 відсотків.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

Сума податкової знижки – це фактично 18 відсотків від понесених витрат. Але ця сума не може перевищувати суму податку на доходи фізичних осіб, утримана із такого платника із заробітної плати протягом податкового року. Тобто знижка – це повернення частини сплаченого податку. Якщо податок з будь-яких причин не утримувався з платника, то і повернути звичайно немає що.

Податкову знижку виплачують і за навчання. Якщо раніше такі виплати проводилися за навчання у виші чи професійно-технічних закладах, то тепер компенсацію можна отримати навіть за навчання в дошкільних закладах, зокрема в садочках та найрізноманітніших гуртках для дітей.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

Що стосується розміру на який може розраховувати  платник податків у зв’язку із використанням податкової знижки ця сума становить 18 відсотків. Тобто якщо сума витрат платника протягом звітного року становила 10 тисяч гривень, то на повернення можна розраховувати на 1800 гривень. Але зазначу, якщо ця сума

Отримати компенсацію за навчання може отримати або ж сам студент, або його батьки – залежно від того, хто проводив оплату за освітні послуги.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

Податковою знижкою в такому випадку може скористатися або сам платник податків за себе, або за членів сім’ї першого ступеня споріднення. Умовою аби скористатися такою знижкою є те, аби замовник цих послуг. Якщо це за дітей, то це повинен бути хтось із батьків. І тільки хтось із батьків має право скористатися цією знижкою. При тому в договорі про навчання має бути зазначене прізвище та ім’я  та по-батькові дитини за яку буде сплачуватися така послуга

Податковою знижкою можна скористатися раз на рік. Подати документи на її отримання можна впродовж наступного року після сплати за вибрану послугу. Документи приймають до 31 грудня. Загалом таке повернення коштів можна отримати у багатьох сферах: зокрема за проведення штучного запліднення, за переобладнання авто на біопаливо і навіть за оренду житла. Щоправда ця стаття повернення стосується лише внутрішніх переселенців.

Маріанна ПЕРЕШ  начальник відділу розгляду звернень платників податків

До податкової знижки також включаються суми за оренду житла: будинку або квартири платниками податків. Які мають статус тимчасово переміщених осіб. Умова. Щодо використання цієї знижки є те, щоб такі платники не володіли житлом, придатним для проживання на території поза межами окупованої України. Та те, що вони не отримують державну допомогу на компенсацію вартості орендованого майна.

Пакет документів, які необхідно здати для повернення коштів у кожному випадку індивідуальний , тому його варто уточнити у податковому органі.