Подробиці

Мікрорайон «Дравці» був газифікований ще в 1989 році. Тоді, як у більшості населених пунктів краю труби і решту обладнання для газифікації мешканці купували за власний кошт. Газопровід тут проходить просто через двори, на деяких подвір’ях є по 100 метрів мережі. Люди нарікають: труби тут профілактично ніхто не обстежує і не утримує, роблять вони це самотужки. А кошти за утримання мереж сплачують «Закарпатгазу».  

Мирослав  ЧУДЛАЙ позивач

От у нас уже 30 років ця труба іде через двір, стоїть тут воздушка, яку постійно треба нюхати, бо воно воняє газом. Чоловік постійно переживає, аби воно тут не взорвалося ніяк. І кожен рік – це треба обслуговувати. Кожен рік аби це усе пофарбувати треба 6-7  банок краски. І от я не можу зрозуміти: за що ми маємо платити? Ми ці труби встановлювали за свої кошти і ми постійно самі їх обслуговуємо і красимо.

Відтак мешканці готують позовну заяву до суду: перш за все хочуть зменшення плати за утримання. І роз’яснень на що таки ідуть їх кошти.   

Павло  ФОРКОШ юрист

Перш за все вимагається ознайомити людей із цією формулою на основі чого це здійснюється. Бо в кожному окремому випадку різні суми за доставку газу і питання в тому, що  колись люди самі за свій кошт прокладали ці труби, у багатьох із них ще є чеки. І якщо це все стоїть тепер на балансі «Закарпатгазу». То де компенсація коштів. Які люди туди вклали? Нехай пояснять. Якщо це знаходиться на балансі «Закарпатгазу» і є їх власністю, а труби проходять по приватній власності – люди за свій кошт здійснюють сервіс і догляд майна, то де компенсація людям за відповідні роботи, що вони здійснюють. Плюс питання регулярного сервісу з боку «Закарпатгазу», який зі слів людей, сюди роками навіть не заходить.  

Плата за розподіл газу, яка нещодавно з’явилася в квитанціях, теж викликає в мешканців обурення і нерозуміння.

Владислав ДЕЛЕГАН місцевий мешканець

Що тут відбувається? За транспортування і обслуговування мережі ми сплачуємо кожного місяця 289 гривень, а самого газу ми спожили всього на 90 гривень. Це не лізе ні в які ворота. Ми за свої кошти і своїми силами утримуємо от таку мережу.

У «Закарпатгазі» пояснюють: утримання мереж на приватних подвір’ях – це обов’язок самих мешканців. А плата за розподіл включає аварійне обслуговування мереж, консультування абонентів у сервісних центрах, он-лайн-сервіси і виконання поточних ремонтів.

Юлія  СОКОЛОВА комерційний директор АТ «Закарпатгаз»

Усе те, що в дворі чи в квартирі – це відповідальність споживача. + Витрати на будівництво – це окремо витрати на будівництво. Які одноразово несе споживач при газифікації. Це зовсім різні речі і не включають  в себе витрати на утримання і на обслуговування газорозподільчих мереж, які обслуговуються виключно спеціалізованими підприємствами, операторами газорозподільчих мереж, яким на території Закарпаття є АТ «Закарпатгаз».

За словами мешканців «Дравців» такі позови люди подають в багатьох регіонах країни. Чи вийде це в закарпатців – покаже час. Щонайменше люди отримають роз’яснення: кому і за що вони сплачують та які послуги за це мають отримувати.