Подробиці

Ужгородських підприємців звільнили від сплати єдиного податку. Ідеться про платників податку першої та другої групи, а таких в Ужгороді понад 3500. Через введення карантинних обмежень більшість цих людей просто втратили джерело свого прибутку, тому рішенням органу місцевого самоврядування, а саме Ужгородської міськради, цих підприємців звільнено від сплати єдиного податку. Пільга стосується тих, хто на час карантину припинив свою діяльність.

Марія БАДИДА начальник управління в м.Ужгороді ГУ ДПС в Закарпатській області

Такі суб‘єкти звільнені від сплати єдиного податку за березень місяць у квітні, і наскільки я знаю, це хочуть продовжити і звільнити їх від сплати і за квітень місяць по сплаті, яка має бути у травні.

Для того аби отримати таку пільгу підприємці повинні звернутися до податкового органу із відповідною заявою і вказати, що вони припинили свою діяльність через впровадження карантинних обмежень. Тільки після написання заяви їм не нараховується такий податок. Крім того наразі законодавчо прийнято певні пом‘якшення за несвоєчасну сплату податків чи здачу звітності серед підприємців, які не здійснюють діяльність. Такі обмеження діятимуть до останнього календарного дня в місяці, коли в Україні повністю будуть зняті карантинні обмеження.

Марія БАДИДА начальник управління в м.Ужгороді ГУ ДПС в Закарпатській області

Ідеться про незастосування санкцій за несвоєчасну сплату, за несвоєчасне подання звітів по всіх видах податків і зборів, крім ПДВ, акцизів і ренти, а решта по всіх податках можуть не переживати, навіть якщо вчасно не подали звітність, то мають змогу її подати зараз і за це вони не понесуть ніяких санкцій. Це теж дуже важливо.

Підприємці цих груп звільнені і від сплати ЄСВ за себе, а ще мають право на отримання із фонду соціального страхування певних виплат. Для цього потрібен ряд документів

Марія БАДИДА начальник управління в м.Ужгороді ГУ ДПС в Закарпатській області

Є постанова уряду 346, підприємці про неї знають, відповідно готують пакет документів, у тому числі і від нас, до податкового органу, з відповідними заявами. Ми видаємо відповідні довідки про сплату ЄСВ за останні пів року до впровадження карантину, відповідно вони там теж отримують певні виплати із фонду. Це дуже хороша їм допомога.

Тільки за місяць до податкової Ужгорода звернулося понад 1200 підприємців із проханням про так звану «карантинну» пільгу. А бюджет Ужгорода за два місяці поніс збитків на щонайменше 6 мільйонів гривень. Однак за оптимістичних прогнозів і припинення карантинних обмежень, повернути втрачене місто зможе уже в листопаді.