Подробиці

«Переселенська блуканина» — настільна соціальна гра, яка викликала гостру дискусію у суспільстві, присвячена вона проблемам порушення прав та питанням інтеграції переселенців. Гру було розроблено в рамках реалізації програми співпраці із канадською неурядовою організацією федерального рівня «Stabilization Support Services»  за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Анжела БАБКІНА, Радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб в Закарпатській області

 В інтерактивній формі, у формі соціальної  гри показати, який може бути шлях внутрішньо переміщеної особи, від того моменту, коли прийняла для себе рішення покинути тимчасово окуповані території до України. І отримати статус внутрішньо переміщеної особи, для того, щоб можна було у кінцевому результаті отримати інтеграцію.  Гра змодельована із майже 80 ситуацій, які точно відображають шлях переселенця. З такими ситуаціями стикалася програма «Радник», адже кожного дня доводиться працювати з людьми, які знаходяться на певній стадії цієї «переселенської блуканини».

Ця настільна гра –  симуляція досвіду 1,6 мільйона наших співгромадян з числа внутрішньо переміщених осіб. «Переселенську блуканину» розробили для кращого розуміння практичних проблем переселенців, з метою подолання низки стереотипів та спростування «страшилок», які існують у суспільстві.

Маріанна КОЛОДІЙ, соціолог, директор Центру ґендерної освіти при УжНУ

Це гра, але не гра. Це один із способів поговорити про проблеми тієї соціальної групи, яка нещодавно (три роки тому) з’явилася в Україні. Ці стереотипи були найрізноманітніші. Наприклад, це люди, які покинули свої домівки, прийшли завойовувати наші землі, безвідповідальні, не хочуть працювати. Тощо, негативів багато, звичайно. Серед позитивів – люди бігли від війни, люди рятували дітей і сім’ї  та багато іншого. Це спосіб переосмислити для кожної особи, щоб переосмислити своє ставлення до тієї ситуації, яка склалася в Україні. Зокрема, щодо своєї комунікації, досвіду зв’язку з ВПО.

Ознайомлення через гру широких верств населення та представників гілок влади з проблематикою переселенців має на меті попередження можливої дискримінації у майбутньому.