Подробиці

Зміна виборчої адреси. Із 1 липня процедурою можуть скористатися внутрішньо переміщені, особи без «прописки» і трудові мігранти .

Григорій ЖИРКОВ, начальник відділу ведення державного реєстру виборців виконкому Ужгородської міської ради

Із вступом у дію положень виборчого кодексу дана категорія дана категорія приймає участь у місцевих виборах.

Великого стосу паперів для цього не потрібно: паспорт, заява і один із 6-ти документів,  які обґрунтують зміну виборчої адреси.

Анжела БАБКІНА, радниця із питань  внутрішньо переміщених осіб  ГО «Закарпаття-Донбас»

Це може бути договір оренди. Це може бути довідка внутрішньо переміщеної особи. Це може бути документ, який підтверджує догляд за особою. Це може бути документ, який підтверджує родинні відносини. 5-й документ – який підтверджує підприємницьку діяльність саме у цій громаді.

Згідно статистики, Закарпаття прийняло майже 3,5 тисячі переселенців. Сергій Капшин родом із Луганська. Уже 6 років проживає в Ужгороді разом із бабусею і молодшим братом. Навчається на хімічному факультеті УжНУ. Нещодавно йому виповнилося 18. Змінює виборчу адресу.

Сергій КАПШИН, переселенець

Я хочу іти на міські вибори голосувати. Взяв із собою паспорт. Витяг. Довідку внутрішньо переміщеної особи.

Так як ми живемо у цьому місті, ми платимо податки, ми теж живемо таким життям як і місцеві люди, і ми теж повинні мати такі права, як і місцеві.

Сергій – поки тільки другий у списку тих, хто змінює виборчу адресу в Ужгороді. Написав заяву, подав документи. Розглянули все за кілька хвилин. Ажіотажу поки немає. Наплив очікують на початку вересня.

Григорій ЖИРКОВ, начальник відділу ведення державного реєстру виборців виконкому Ужгородської міської ради

Із урахуванням того, що тимчасово змінювали місце голосування у попередніх виборчих кампаніях до півтори тисяч виборців, ми розраховуємо, що виборчу адресу на місцевих виборах змінить така ж сама кількість людей.

Змінити адресу голосування можна і онлайн через кабінет виборця. Потрібно мати електронний підпис і попередньо просканувати необхідні документи.

Дедлайн подачі – 9 вересня. Нова виборча адреса стане постійною і процедуру повторювати не доведеться.