Подробиці

Перечинська об’єднана територіальна громада визначилась із  власною стратегією розвитку до 2025-го року. Депутати міськради одноголосно проголосували за цей документ.

Іван ПОГОРІЛЯК,  голова Перечинської ОТГ

Розроблялася стратегія розвитку протягом півроку. Бачення громади – це соціально розвинута громада, екологічно чиста, туристично приваблива. Ми не знайшли ту єдину родзинку. До якої ми би привязалися і сказали, що ми робимо лише те. Ми комплексно підійшли, у всіх напрямках запроектували собі виконання робіт.

Підготовка стратегічного плану розпочалася із вивчення існуючого потенціалу всіх 5-ти населених пунктів, які увійшли до ОТГ – міста Перечин, сіл Сімер. Сімерки, Ворочова та Зарічова.

Микола СЮСЬКО, експерт з питань регіонального розвитку Закарпатського ВПУ ЦРМС

Ми залучили більше 50-ти людей, які брали участь у розробці цієї стратегії саме місцевих мешканців Перечина. Почули від них дуже багато прогресивних ідей. Нашою метою, як експертів, які допомагали в розробці цієї стратегії, був лише модерування самого процесу розробки. Більшість ідей, які закладені в цій стратегії висловлені саме жителями.

Уже незабаром планують створити три окремі комунальні підприємства – заклади для надання медичних і соціальних послуг та центр культури і дозвілля.

Іванна ТИРПАК, начальник відділу міжнародних зв’язків, інвестицій та туризму Перечинської міської ради

Структура стратегічних цілей включає три стратегічні цілі. Серед них: підвищення економічної спроможності території громади, покращення інфраструктури та екологічної ситуації в краї, розвиток людського капіталу та підвищення рівня безпеки життя у громаді.

Протягом перших трьох років у Перечинській громаді планують реалізувати проекти загальною вартістю 90 млн. грн. Розвиватимуть садівництво, створюватимуть нові промислові зони, туристичні бази відпочинку, фермерські господарства та забезпечать водопостачанням мешканців усіх приєднаних населених пунктів.