Подробиці

Парк Перемоги, він же «Кірпічка». Йдеться про зелену зону і штучне озеро , яке утворилося тут на місці колишнього кар’єра.  Після ряду судових розглядів ласі майже 9 гектарів землі – у власності громади міста. Надалі Ужгородська міська рада  затвердила детальний план території парку.

Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода

Виникала маса запитань. Чи ми включаємо в територію частину колишнього цегольного заводу. Чи ми якось впорядковуємо територію біля входу вулиці Заньковецької. Чи ми залишаємо підходи через багатоповерхівки з вулиці Минайської.

Визначена сама площа парку. Це майже 9 гектарів. Межа встановлені.

На черзі – подальше оформлення земельної документації і надання парку статусу рекреаційної зони. Доручення міського голови уже є.

Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода

Якщо ми це зробимо і на наступну сесію ми це зможемо затвердити – це буде великий прорив. Щоб більше ніяких зазіхань на територію не було.

Тільки тоді можна буде перейти до проектної документації. Обговорити із ужгородцями всі деталі і визначити, як врешті повинен виглядати парк. Думки – різні.

БЛІЦИ УЖГОРОДЦІВ

Напрацювання уже є. Йдеться про два проектні плани ландшафтних архітекторок, розроблені ще кілька років тому.

 Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода

Ми маємо зараз то все обєднати. Знайти якісь спільні точки дотику, сказати, що саме таким ми бачимо концепцію розвитку даного парку.

Та все ж поки без точних термінів. І коли занедбана територія «Кірпічки» перетвориться у доглянутий парк – невідомо. Все залежить від того, наскільки швидко дійдуть до спільних із громадою міста рішень.