Подробиці

Безкоштовне навчання в Європі – від мрії до реальності.

Ужгородець Станіслав Дворницький закінчив бакалаврат Львівської політехніки та вирішив спробувати свої сили закордоном. Так, він вступив у престижний державний університет на півночі Чехії у м. Устє над Лабем та нині вивчає нанотехнології.

Станіслав ДВОРНИЦЬКИЙ

ужгородець, навчається закордоном  

У Львові у нас було багато теорії, в той час, як у Чехії більший акцент роблять на практиці. Оскільки у мене технічна спеціальність, то без практики мені нікуди, обійтися неможливо. Там, у Європі, більш важливо, аби технолог міг якісно здійснити роботу руками, не тільки головою – тобто, теорія.

Чеське місто, у якому навчається Станіслав, знаходиться майже на кордоні із Німеччиною. Вивчає новітні технології та спілкується із широким колом спеціалістів.

Станіслав ДВОРНИЦЬКИЙ

ужгородець, навчається закордоном  

Нанотехнологія – це маніпуляція атомами на нано-рівні. Тут важко відповісти фізика це чи хімія, це уже не біологія. Але ці технології активно використовують у біології, наприклад у лікуванні раку, створенні штучної шкіри, біосенсори. Отже, це і хімія, і фізика. Це три дисципліни основні, які я вивчаю на магістратурі. Але мої однокурсники це ще під час бакалаврату вивчали.

Станіслав Дворницький сам пройшов шлях влаштування на навчання закордоном та переконаний: українські студенти можуть здобувати освіту в найпрестижніших університетах Європи – безкоштовно. Тому тепер допомагає іншим українським абітурієнтам дізнатися про можливі програми вступу, коли можна подавати заявки на навчання, як отримати дозвіл на проживання в Чехії тощо.

Станіслав ДВОРНИЦЬКИЙ

ужгородець, навчається закордоном  

Ми із другом заснували компанію «White owl» («Біла сова» — символічна назва, де сова – це знання), що консультує та надає послуги для вступу у вищі навчальні заклади та працевлаштування у  Чехії. Надаємо також послуги супроводу – від подачі заявки на навчання до фактично отримання студентської візи. Також переклади, подача заявок на екзамени, супровід на іспити. Намагаємося допомогти таким чином, аби полегшити цю процедуру. Адже самі цей бюрократичний шлях пройшли. Тому і вирішили допомагати таким чином.

Також Станіслав переконаний: часто наші абітурієнти навіть не усвідомлюють власних можливостей та закликає вчити мови.

Станіслав ДВОРНИЦЬКИЙ

ужгородець, навчається закордоном  

Завжди кажу українцям, своїм друзям, що ми не усвідомлюємо своїх можливостей. Аби вступити в державний виш у Чехії, треба скласти іспит з чеської мови на необхідний рівень (який залежить від факультету та університету), і у вас будуть точно такі можливості та умови, як у громадян Чехії. Після цього уже залежно від спеціальності або є вступні екзамени із профільних предметів, або співбесіда. Можливий варіант, що і не буде більше іспитів, вас візьмуть на перший курс одразу. Можна здати іспит на знання чеської мови на рівень В2 чи С1, але коли ви переїдете уже в це середовище, будете саме там вчити мову. І це так із будь-якою мовою.

Ужгородець, окрім власне навчання закордоном та допомоги українським абітурієнтам, ще і бере участь у програмі Erasmus. Завдяки якій можна поїхати на семестр чи два в інші європейські виші та отримувати стипендію. Станіслав уже наступного семестру за такою програмою обміну поїде навчатися до Іспанії.

Станіслав ДВОРНИЦЬКИЙ

ужгородець, навчається закордоном  

Програма Erasmusце програма обміну студентами. В Європі кожен університет має зв’язки із кількома іншими на континенті. Відповідно, виш може своїх студентів туди відправляти. Так само, університет може приймати  інших студентів до себе. В Європі по цій програмі можна поїхати навчатися на один чи два семестри. Минулого року я вступив і організацію безпосередньо, яка займається Erasmus-програмою. Що цікаво, у Чехії є двоє українців у цій програмі: я і дівчинка із Дніпра. Ми допомагаємо студентам, які приїжджають у наше місто і наш університет. Керівництву вишу ми допомагаємо як тим, хто їде до нас, так і тим, хто виїжджає закордон.

Порівнюючи українську та європейську освіти, Станіслав відзначає певні успішні вітчизняні кроки на шляху до ЄС.

Станіслав ДВОРНИЦЬКИЙ

ужгородець, навчається закордоном  

Ми впевнено крокуємо у Європу, усе залежить від нашого мислення власного. Проживши два роки в ЄС, можу сказати, що це дуже сильно впливає. Європа – не закриті країни, відкриті кордони. Немає упередженого ставлення до українців. Спілкуюся із громадянами різних країн – іспанцями, турками, чехами, словаками, румунами тощо. В усіх вчуся чомусь новому, це допомагає розвиватися. Отримуєш досвід новий, це дуже цікаво.

Станіслав Дворницький переконаний: успіх залежить він нас самих. Інвестиції у себе – це найвигідніше і безпрограшне капіталовкладення в житті. І однією з таких інвестицій є якісна освіта. Тому радить не втрачати час і можливості, а програми для розвитку – знайдуться. Головне – не припиняти пошуків.