Подробиці

З настанням осені змінюється не тільки погода за вікном, але й внутрішній стан людей. Пов’язано це зі зниженням температури повітря, зменшенням кількості сонячного світла, похмурою погодою та частішими опадами. В результаті в організмі стає менше серотоніну –  гормону, який відповідає за душевний стан людини. Психологи називають це осінньою депресією.

Наталія БРАТАСЮК, психолог

Коли настає осінь, ми міняємося разом із навколишнім середовищем. І наш стан стає схожим на такий сонний, трошки апатичний, трошки більше розслаблений. Тобто природа засинає і людина також, психіка хоче відпочивати. Немає потреби в стількох враженнях і так далі.

Окрім цього, основними симптомами є надмірна меланхолійність, постійне відчуття втоми та зниження працездатності. Але варто відрізняти сезонну депресію від індивідуальних емоційних станів.

Наталія БРАТАСЮК, психолог

І якщо мій настрій такий меланхолійний, такий безрадісний, а взагалі я оптимістка і весела дєвушка, але якщо мені якось сумно і печально і ніяк і все погано і все не клеїться більше, як тиждень-два, то вже би треба піти до фахівців, до психотерапевтів. Щоб подивилися, чи це сезонне явище, чи щось зі мною відбувається інше трошки.

Аби побороти осінню депресію, не слід сидіти вдома і сумувати. Дієвими є прогулянки на свіжому повітрі та споживання вітамінів. Необхідно включити до свого раціону овочі, фрукти, молочні продукти, телятину та рибу. Психологи радять також займатися улюбленими справами та робити собі маленькі подарунки.

Для кожного це індивідуальні способи, ужгородці ж мають власний рецепт боротьби з поганим настроєм.