Подробиці

Атілла з дружиною Катериною нещодавно стали батьками. Кажуть: до народження сина Адріана готувалися заздалегідь. Купили все необхідне. Однак отриманий при виписці з пологового бейбі-бокс став приємним доповненням.

Атілла ЕРДЕЛІ, молодий батько

Нам дуже пригодився термометр для води, Того що ми його забули купити. У нас був такий безконтактний термометр. Але дуже пригодився. Пеленки вони завжди в нагоді. Бо в дитинки завжди десь слинки, десь зригує. І більша кількість пеленок – це завжди плюс. Тому що прання багато.

Урядова програма «пакунок малюка» в Україні діє майже рік. Бейбі-бокси уже отримали більше 230 тисяч українських родин. На Закарпатті –  майже 13 тисяч. Востаннє вміст пакунків Міністерство соцполітики оновило 1 вересня цього року.

Наталія ОМЕЛЯНЮК, заступник директора Департаменту соціального захисту Закарпатської ОДА

Їх доповнено демісезонним комбінезончиком, розвиваючим килимком і засобами для гігієни дитини.

Асортимент розширили до 38 найменувань. Вартість одного комплекту – майже 5 тисяч гривень. Однак оновлені «пакунки малюка» закарпатці ще не отримали. У пологових будинках видають бейбі-бокси старого зразка. Налічують вони 35 найменувань: однакові для хлопчика, і для дівчинки.

Йосип БУГІР, завідувач неонатологічним відділенням

Маємо тут памперси, це для жінок по догляду за грудьми, Іграшки навіть є, палички з термометрами. Креми для підгузників. Мило, шампуни для новонароджених дітей. Серветочки, рушнички різноманітні. Ползунки і велика коробка памперсів. Матрацик. Все, що саме необхідне для дітей.

В обласному Управлінні соцзахисту наголошують: на Закарпатті затримок із відправкою бейбі-боксів не було. Пологові будинки видають їх регулярно із 15 вересня минулого року. Оновлені цього місяця «пакунки малюка» теж доставлять уже незабаром.

Наталія ОМЕЛЯНЮК, заступник директора Департаменту соціального захисту Закарпатської ОДА

Пакунки з оновленим складом поступлять до нас лише в 20-х числах вересня. У пологові будинки міста Ужгорода і Мукачева.

Ми мусимо довидати ще ті пакунки, які по-старому отримані. По старому порядку. І приступимо до видачі нових.

Наразі у залишку в області ще майже 2 тисячі бейбі-боксів. Кажуть: цих запасів вистачить більше, ніж на місяць. І тільки тоді молоді батьки почнуть отримувати уже оновлені пакунки малюка.