Подробиці

На Слов’янській набережній в Ужгороді триває капітальний ремонт. Оновлюють пішохідну зону і велодоріжку. Наразі ж набережну розділили бордюром, обговорення доцільності якого досі жваве.

Богдан АНДРІЇВ, міський голова Ужгорода

Зараз тут, де ми стоїмо – це буде велодоріжка. У покритті з асфальту. Поряд, де розділяє цей поребрик, про який всі пишуть, що він дуже заважати велосипедистам, або пішоходам. Його не буде видно. Він буде на одному рівні. Асфальт, а за поребриком буде бруківка.

На Слов’янській Набережній дуже жвавий велосипедний трафік. Михайло Шикула майже щодня проїздить тут дорогою додому.

Михайло ШИКУЛА, велосипедист

Я їжджу по потреба. Так як живу на іншій частині міста. Так як живу на іншому краю міста. Я думаю, що для розбудови міста – це має сенс. Я думаю, якщо привести в порядок, це би було дуже добре.

Перший етап робіт – це асфальтування велодоріжки. Другий – викладення бруківки. Розтягнеться пішохідна зона і велодоріжка Слов’янською набережною через Боздоський парк і до транспортного мосту вулицею Баб’яка. Загальна вартість робіт – понад 10 млн. грн.

Ширина пішохідної зони і велодоріжки –  майже по 1 метру 80 см. Ужгородка Марія влітку нерозлучна зі своїм двоколісним «другом». Та все ж, на її думку, велосипедна культура у місті  ще не надто розвинена.

Марія БАДИДА, велосипедистка

Люди ходять по велосипедних доріжках, а велосипедисти їздять по пішохідним доріжкам. Мені здається, не дуже вигідно таке робити. Бо людям буде все-рівно. Для того, щоб таке робити треба мати більший ресурс і дороги, щоб велосипедисти мали де їхати.

Протягом літа основну масу робіт планують завершити. У рамках проекту облаштують велопарковки, пандуси для зручного спуску до річки, а також встановлять кілька нових лавиць на Слов’янській набережній.