Подробиці

Ужгород  вже кілька днів готуюється до дня усіх закоханих. Червоні сердечка та романтичні іграшки заполонили прилавки магазинів, День Святого Валентина налаштовує на приємну атмосферу та теплі почуття.  Однак коли немає поряд коханої людини, поділитися любов’ю ні з ким. Та не слід вішати носа. Ужгородців усамітнення не лякає. Кажуть, з ним впоратись дуже легко.

День Святого Валентина – для когось свято, а для когось звичайний день. Окрім того, що весь світ нагадує тобі, що ти без пари. Чому самотність це не вирок і точно не привід впадати в депресію? Знає психологиня Юлія Яро.

Юлія ЯРО

психологиня, арт-терапевтка

 Правда в тому, що так чи інакше нам однаково прийдеться пройти цей етап в житті — коли ми самі. Є чотири стадії стосунків. Цей етап називається «монада». Тут ми проживаємо життя самі для себе. Це зазвичай юнацькі та студентські роки, де ми усвідомлюємо хто я є, мої потреби, і чого я хочу взагалі від життя. Дуже важливо провести цей етап. Перескочивши його, ми не зможемо пройти всі інші етапи створення стосунків. Тому що після нього йде етап «діада». Там ми знаходимо собі партнера, формуємо наші відносини, усвідомлюємо свої потреби і потреби партнера у стосунках. Наступний етап це «тріада», там народжується дитинка. І ми вже функціонуємо в трикутнику. Через років 20 діти однаково відходять, ми залишаємось знову у тому етапі, де ми двоє. І останній етап — це коли я знову залишаюсь у стані «монади» – я сам. І ось саме ці люди, які не проживали перший етап «монади» дуже важко переживають цю стадію, коли помирає чоловік чи дружина і в них відбуваються через якийсь час інфаркти, інсульти, вони просто не можуть пережити, що вони залишились самі. Тому що в їхньому досвіді якраз немає цього періоду, коли я жив сам колись, я взагалі не знаю як це.

Самотність, як ключ до розуміння себе, запевняє письменник Михайло Рошко. Хоча у своїх творах пише про романтику, любов та юнацький максималізм та все ж наголошує, що холостяцьке життя може бути прекрасне.

Михайло РОШКО

Письменник

 Взагалі самотність це надзвичайно велика штука, до неї треба дорости. Але це єдиний ключ до розуміння себе. Якщо ти не навчишся чути себе, а ти зможеш себе почути, коли відключишся від зовнішнього світу, від шуму, так званого, зануритися в себе, зрозуміти свої таланти, свої задатки, свої нахили, щоб обрати свою дорогу. Інакше ти не туди підеш, куди треба. Є навіть курси мовчання – психологічні. Тобі відкриваються такі істини, такі розуміння себе і навколишнього світу, тобі відкриваються просто якісь геніальні думки. Тому, самотність – це бомба. Тільки треба навчитись розуміти і полюбити себе. А щодо самотності в День Валентина – дійсно буває самотньо, зустрічаються, цілуються, можливо, ти теж хочеш знайти свою половинку, але тут треба просто розуміти, що твоя половинка до тебе прийде, не треба спішити. Є одна відома приказка: «Краще бути ні з ким, ніж з ким попало». Прийде час і ти знайдеш кого тобі потрібно. Не спіши. Терпіння – це дуже важлива штука, бо можна вляпатися в дурницю і потім чухати голову. Тому все буде добре, треба розуміти себе, прислухатися, терпіти, чекати і шукати

Відсутність коханого чи коханої у вашому житті – це не привід себе жаліти. Далеко не всі стосунки такі гармонійні, як би того хотілось.

Наш наступний герой — хлопець, який веде настільки активний спосіб життя, що Купідон ніяк не може потрапити в нього стрілою.

Василь ГАЙДУК

студент

День Валентина я проведу сам, мабуть, в колі друзів. Так як я не маю дівчини – самотній. Маю багато вільного часу, займаюсь КВК . Якщо була б дівчина, то не було б вже стільки часу. Це вже на неї треба буде виділяти якийсь час. Я думаю, що в майбутньому в мене, звичайно, буде дівчина, але тепер я собі сам, самотній – холостяк.

 

 Любіть себе, розвивайтесь та будьте щасливі. Бути без пари – не означає закритися від світу. А ось від спілкування з друзями точно не варто відмовлятися.