Подробиці

Новації в ужгородських автобусах. Уже більше двох тижнів у комунальному транспорті міста працюють валідатори. Дозволяють оплачувати за проїзд безконтактно за допомогою картки, або телефону. У кожному автобусі встановили по три пристрої: біля передніх, середніх та задніх дверей. Та все ж поки система працює не так, як хотілося б, — каже Юрій. Чоловік часто їздить автобусами і уже помітив недоліки нових валідаторів.

Юрій КОВАЛЬОВ, ужгородець

З сумками на передні двері зайшов. Тому що тільки вони в нас відкриваються при вході. Там мало місця. Ну і думаю, щоб інших людей не затримувати – іду я розрахуюся на валідатор всередині автобусу.

Чому я не можу розрахуватися на тих валідаторах, які далі? Для чого три валідатори в автобусах.

Водій і надалі контролює ті валідатори. Так не має бути. Мають бути контролери. Водій має слідкувати за дорогою.

Валідатори встановили у 20-ти автобусах «Електронах». Найняти на роботу контролерів не можуть. Немає з чого платити їм зарплату, — кажуть у комунальному підприємстві «Ужгородський муніципальний транспорт».

Віталій ГОТРА, директор КП «Ужгородський муніципальний транспорт»

У правилах користування пасажирським транспортом є написано – «Вхід на передні двері, вихід – на передні та задні після посадки пасажирів». Якщо людина заходить на передні двері для зручності і контролю ми закликаємо пасажирів розраховуватися на передньому валідаторі. Оскільки це дає змогу водію проконтролювати оплату проїзду.

Новацію тільки впроваджують. Тому розраховуватися пасажири поки можуть, як готівкою, так і за допомогою валідаторів. Та все ж більшість містян надають перевагу звичній їм системі оплати.

Віталій ГОТРА, директор КП «Ужгородський муніципальний транспорт»

На даний момент менше одного відсотка пасажирів користується саме безконтактною оплатою.

Аби уникнути непорозумінь із оплатою, незабаром планують залишити в автобусах тільки по одному валідатору при вході.