Подробиці

Якщо над вами здійснюють насилля – не мовчіть. В Україні стартує акція «16 дні проти насильства», основна мета — привернути увагу та наголосити, що не варто замовчувати цю проблему. Так, на Закарпатті за 9 місяців цього року правоохоронці зафіксували майже 2,5 тис звернень, щодо сімейних конфліктів. І це лише на 11% більше, ніж минулоріч.

Вадим СІТАЛО – заст. нач. управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Закарпатській області

Було винесено більше, ніж 400 заборонних приписів особам, які вчинили домашнє насильство. В Ужгороді діє мобільна група з реагування на факти домашнього насильства, які виїжджають виключно на такі виклики. Ними за рік було здійснено більше ніж 1500 виїздів, із яких 700 підтвердилися. За цими 700 були вжиті фактори чи то адміністративного, чи то профілактичного характеру, чи термінові заборонні приписи.

Також до Банку даних родин, які опинилися у складних життєвих обставинах через домашнє насильство, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді внесено 97 сімей, з них 5 — охоплено соціальним супроводом. 194 особи отримали соціальні послуги, 1 особу направлено до центру соціально-психологічної допомоги.

Михайло ПЕТРІШКА – директор департаменту соціального захисту населення

На обліку служб у справах дітей з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними перебуває 72 дітей. Вжито 145 заходів щодо захисту прав дитини від домашнього насильства.

На Закарпатті 10 мобільних бригад. Стосовно спеціалізованих притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі та надання їм необхідної допомоги, то в області шукають можливості альтернативних способів надання послуг вищевказаній категорії громадян. Зокрема, такі послуги надають у притулках на базі благодійної організації Мукачівський районний благодійний фонд «Надія» у Мукачівському районі (с. Лавки), при діаконічному відділенні Реформатської церкви будинку матері та дитини у «Кризовому центрі» у Берегівському районі, а також у центрі допомоги для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах при громадській організації «Неємія» у місті Ужгороді. Крім того, в області діють 2 обласні неспеціалізовані заклади, які надають допомогу жертвам насильства: Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги (м. Ужгород) та Закарпатський центр соціально-психологічної реабілітації дітей (м. Свалява).

Втім, статистика показує, що кількість постраждалих від насильства не зменшується. Сьогодні на обліку поліції на Закарпатті перебуває 2620 кривдників, з яких чоловіків – 2461, жінок – 159, дітей – 7.